|  | 

Informatyka

14 świetnych i funkcjonalnych dodatków do Google Chrome.

14 świetnych i funkcjonalnych dodatków do Google Chrome.

google chrome logo 150×150 14 świetnych i funkcjonalnych dodatków do Google Chrome.Korzystam z Google Chrome cały czas, ale prawie w ogóle się nie pojawia na blogu. Mój błąd, bo przecież Chrome ma coraz więcej lepszych lub gorszych dodatków i przede wszystkim użytkowników, którzy dopiero wkraczają w „świat Chroma”. Zebrałem więc dziś kilkarozszerzeń, które w znaczny sposób ułatwią nam życie i uprzyjemnią pracę z przeglądarką Google Chrome.
Smooth Gestures.
Zapewne większość czytających już z tego dodatku korzysta. Ja należę do osób, które bez gestów myszy nigdzie się nie ruszają. Nie wyobrażam sobie bez tego przeglądarki. Nie ma co omawiać, trzeba mieć!

SmoothScroll.
Płynne przewijanie stron za pomocą rolki. Również nie mogło zabraknąć w moim arsenale dodatków. W opcjach rozszerzenia polecam zmienić przede wszystkim linię „Stride size per scroll in pixel„, czyli ilość linii strony, która ma zostać przewijana z każdym skokiem rolki. Dostosujmy wartość do swoich potrzeb, pobawmy się ustawieniami.

Clickable Links.
Niesamowicie przydatne rozszerzenie! Jak sama nazwa wskazuje, linki dotąd nieklikalne, staną się klikalne. Wystarczy umieścić dany link w tagach [code] i już kliknięcie w niego jest niemożliwe. Z tym dodatkiem, klikniemy w każdy adres.

AutoPager Chrome.
Przeglądanie stron z wpisami witryny może być łatwiejsze. Szczególnie denerwujące jest to wtedy, gdy na każdej stronie ktoś wyświetla 5 wpisów i trzeba ciągle skakać po kolejnych stronach. Ten dodatek pozwoli nam na przeglądanie kilkustronicowych artykułów, stron, itp, ciągiem. Wystarczy jechać w dół. Rozszerzenie niestety nie działa na wszystkich stronach, jednak bardzo pomaga mimo wszystko.

AdThwart.
Kiedy już korzystamy w wygodny sposób z przeglądania, przeszkodzić nam w tym mogą reklamy. Trzeba je więc zablokować i to rozszerzenie właśnie do tego służy. Jest to praktycznie to samo co AdBlock, jednak nie trzeba instalować dodatkowo ikonki na pasku przeglądarki. Ogólnie, również wydaje mi się lepiej blokować reklamy. AdBlock miał skłonności do pokazywania reklam na początku i blokadzie dopiero ułamek sekundy później. Nie zauważyłem tego problemu korzystając z tego rozszerzenia. W opcjach musimy wybrać filtry reklam, które będą na bieżąco aktualizowane.

One Number.
Dla osób korzystających w szerszy sposób z dobrodziejstw Google. Powiadomienia z Google Reader, GMail, Google Wave i Google Voice w jednym miejscu. Prosto, szybko, sprawnie.

Google Mail Checker Plus.
To samo, co powyżej, ale tylko i wyłącznie dla poczty Gmail. Osobiście, nigdzie się bez tego nie ruszam.

Extensions.
Dostęp do rozszerzeń prosto z ikony na pasku przeglądarki. Przydatne dla Google Chrome od wersji nr 6.

Downloads.
Zasada działania taka sama jak w powyższym dodatku. Dostęp uzyskujemy jednak do pobranych plików.

Turn Off the Lights.
Rozszerzenie wykrywa playery flash i za pomocą jedngo kliknięcia, na czas oglądania filmu, możemy resztę strony w tle przyciemnić.

Image Preview.
Podgląd obrazków i oglądanie filmów z poziomu wyszukiwarki Google. Jednak jest to rozszerzenie nie tylko dla wyszukiwarki. Przydaje się w wielu momentach i na wielu stronach.

Search Box.
Pamiętacie pasek wyszukiwania z prawej strony z naszymi wyszukiwarkami w Firefox? To pełni taką samą rolę. Bardzo szybkie i wygodne wyszukiwanie w Google, Yahoo!, Bing, YouTube, Twitter, Flickr, Wikipedia, Facebook, Amazon, Ebay i Ask, gdziekolwiek jesteś. Możemy dodać również własną stronę, na której chcemy szybko wyszukiwać.

Session Manager.
Pozwala na ręczne zapisywanie sesji. Nie zapisuje automatycznie, jak w Firefox. Sami musimy każdą stronę dopisać do sesji. Mało wygodne, ale dla wielu z pewnością przydatne rozwiązanie.

Forecastfox Weather.
Na bieżąco aktualizowana ikonka, która wyświetla aktualną temperaturę i zachmurzenie w dowolnym mieście. Ponadto, po kliknięciu pokazuje nam prognozowaną pogodę na najbliższe 7 dni. W opcjach ustawiamy, które miasto ma monitorować i w jakich jednostkach wyświetlać dane. Bardzo praktyczny dodatek.

Inne wpisy:

14-swietnych-i-funkcjonalnych-dodatkow-do-google-chrome

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie