|  | 

Informatyka

Autologowanie w systemach Windows.

Computers 150×150 Autologowanie w systemach Windows.Postanowiłem opisać szybki sposób na szybkie, automatyczne załadowanie danego konta użytkownika zabezpieczonego hasłem w systemach Windows XP, Vista i 7. Wybierzemy domyślnego użytkownika, zdefiniujemy hasło i nie będziemy musieli za każdym razem wpisywać ciągle tego samego podczas logowania. Z drugiej strny, mija się to z celem posiadania kont i haseł, jednak powody, aby korzystać z autologowania mogą być różne.
Windows XP.

W systemie XP, sprawa jest o tyle skomplikowana, że musimy odwiedzić rejestr i zmodyfikować dwa klucze. Otwieramy więc rejestr, czyli START -> Uruchom -> regedit.

Przechodzimy do gałęzi [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] i powinniśmy tam znaleźć dwa interesujące nas klucze. Pierwszy to „DefaultUserName„. Otwieramy go podwójnym kliknięciem i wpisujemy nazwę użytkownika, który ma zostać automatycznie zalogowany.

Drugi zaś, to „DefaultPassword” i tutaj wpisujemy ewentualne hasło użytkownika, który ma zostać od razu zalogowany. Jeśli dane konto nie ma hasła a chcemy, aby się automatycznie uruchamiało, modyfikujemy tylko pierwszy klucz.

Windows Vista i 7.

Tutaj sprawa jest o wiele łatwiejsza. Otwieramy menu START i wyszukujemy „netplwiz„. Uruchamiamy funkcję i wybieramy użytkownika, którego system ma załadować i odznaczamy okienko obok „Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło„. Podajemy ewentualne hasło i zapisujemy zmiany.

Inne wpisy:

autologowanie-w-systemach-windows

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie