|  | 

Informatyka

Automatyczne uzupełnianie formularzy w Firefox.

firefo1x 150×150 Automatyczne uzupełnianie formularzy w Firefox.Zapewne nie lubicie wchodzić na fora i podczas rejestracji czy logowania podawać zawsze te same dane? Nie denerwuje Was kiedy macie uzupełnić kilka długich i nudnych formularzy, podając w każdym te same dane? Jest to dość nudny proces… na szczęście z pomocą przychodzi nam bardzo przydatna wtyczka (dodatek) do przeglądarki Firefox, a mowa tu oczywiście o Autofill Forms!

A teraz trochę o tej wtyczce:

Wtyczka Autofill Forms pozwala na automatyczne uzupełnianie wybranych pól na stronie. Wystarczy jedno kliknięcie, aby w jednej chwili wypełnić wybrane w profilu przez nas pola. Proste, nieprawdaż?
Ważną funkcją tego dodatku jest tworzenie profili. Jest to przydatne gdy chcemy uzupełniać pola w różnego rodzaju katalogach lub, np. automatycznie uzupełnić pola w formularzu rejestrowania się na jakiejś stronie.

Kilka słów o konfiguracji:

Konfiguracja wtyczki też nie jest trudna, a jednocześnie daje wiele możliwości – wtyczka Autofill Forms potrafi wyświetlić przy każdym polu formularza jego nazwę i bieżącą wartość, dzięki czemu nie trzeba grzebać w kodzie HTML aby odszukać odpowiednie nazwy pól. Z kolei użycie wyrażeń regularnych sprawia że odpowiednio stworzone reguły wyszukiwania pól formularzy będą działać na większości stron. Wtyczka posiada też polskie tłumaczenie, co na pewno wielu osobom ułatwi korzystanie z niej

Po pobraniu i zainstalowaniu wtyczki Autofill Forms trzeba ją jeszcze skonfigurować. Po pierwsze proponuję dodać do paska narzędziowego odpowiednią ikonkę która będzie uruchamiać wypełnianie formularza. Gdy już to zrobisz, trzeba jeszcze skonfigurować samą wtyczkę.

Po wywołaniu okna konfiguracji (najłatwiej poprzez kliknięcie po prawej stronie na dodany do paska narzędzi przycisk i wybranie z menu które się rozwinie opcji Ustawienia) przejdź do grupy opcji Ogólne. Tam najpierw dodaj nowy profil – w tym celu kliknij na przycisk Dodaj. Następnie zmień nazwę nowego profilu – do pola w liście rozwijalnej Profil wpisz nową nazwę i kliknij Zastosuj.

Kolejny krok definicja reguł uzupełniania pól formularzy. Najpierw jednak usuń wszystkie stare reguły z listy (zaznacz pierwszą z nich, przewiń listę do końca, kliknij na ostatnią przytrzymując klawisz Shift co powinno zaznaczyć całą zawartość listy, i na koniec kliknij przycisk Usuń i potwierdź że chcesz to zrobić). Teraz możesz już dodawać nowe reguły.

Nowe reguły dodajesz klikając przycisk Dodaj. Następnie musisz je dostosować do swoich potrzeb, zmieniając zawartość pól: Nazwa (opisowa nazwa do czego służy reguła), Wartość (co ma być wpisane do pola formularza) i Reguły pola (wyrażenie regularne używane do wyszukiwania pól formularzy po ich nazwach). Pole reguły witryny pozostawiasz takie jak jest – wartość domyślna „(?:)” jest w porządku.

Teraz przedstawię Wam kilka przykładowych reguł, które ułatwią pozycjonerom katalogowanie. Oto co należy wpisać w pole Reguła pola dla każdej z nich:

Tytuł strony:
name|title|tytul|nazwa

Adres strony:
http|url|adres|link\\b

Opis strony:
opis|desc

Słowa kluczowe:
slowa|resfield1|keyword|klucz

Adres e-mail:
mail

Oczywiście są to tylko przykładowe reguły, które ułatwią pozycjonerom pozycjonowanie. Użycie powyższych reguł wystarcza w przypadku większości formularzy dodawania stron do katalogów na które się natkniesz – wystarczy kliknąć na ikonkę na pasku narzędzi i formularz zostanie wypełniony automatycznie. Czasami jednak może się zdarzyć że znajdziesz formularz który będzie miał pola nazwane zupełnie inaczej – wtedy możesz albo rozszerzyć podane powyżej reguły we własnym zakresie, albo też możesz kliknąć prawym przyciskiem na wybranym polu formularza, i z menu kontekstowego wybrać kolejno Wypełnij to pole/[nazwa profilu]/[nazwa pola] – w ten sposób możesz ręcznie wstawić do dowolnego pola formularza wcześniej zdefiniowaną wartość.

Inne wpisy:

automatyczne-uzupelnianie-formularzy-w-firefox

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie