|  | 

Informatyka

Blokada konkretnych stron w Google Chrome.

Blokada konkretnych stron w Google Chrome.

Blokada konkretnych stron w Google Chrome. 150×150 Blokada konkretnych stron w Google Chrome.Blokowanie wybranych stron internetowych może zwiększyć nasze bezpieczeństwo w sieci. Jednak opcja ta jest najczęściej wybierana przez rodziców, którzy blokują niektóre strony dla swoich dzieci. We wcześniejszym artykule dotyczącym blokowania, opisałem program blokujący strony we wszystkich przeglądarkach w komputerze. Dziś dla odmiany przedstawiam zwykłe rozszerzenie do Google Chrome, które bez instalowania żadnych programów, pozwala na zablokowanie dostępu do dowolnej strony.

Artykuł opisujący program do blokowania stron internetowych, znajdziecie tutaj.

A rozszerzenie do Google Chrome, nazywa się po prostu – Website Blocker i jest na razie w wersji beta. Co nie zmienia faktu, że rozszerzenie działa wyśmienicie.

Wystarczy je zainstalować, kliknąć na ikonę rozszerzenia i w ramce „Input” wpisać adresy, np. technomat.pl. Poniżej znajduje się pole „Message when blocked„. W tym miejscu możemy zmienić komunikat, który będzie wyświetlany podczas próby wejścia na zablokowaną stronę. Klikamy na przycisk „Close„, aby wprowadzić zmiany i wybrane przez nas strony już są zablokowane.

Dodatkowo, Website blocker, pozwala na blokowanie konkretnych stron w konkretnym przedziale czasowym, nawet kilka razy w ciągu doby. Służą do tego, podane w przykładzie parametry, czyli „URL hhmm-hhmm„.

H – godziny, M – minuty. Aby zablokować moją stronę między 8 a 10, należy wpisać dokładnie: technomat.pl 0800-1000. Jeśli natomiast chcemy ją zablokować jeszcze przez kilka innych godzin lub minut tego samego dnia, należy skorzystać z drugiego przełącznika, w którym strefy czasowe oddzielamy przecinkiem. Wszystko przedstawione jeste w rozszerzeniu.

Inne wpisy:

blokada-konkretnych-stron-w-google-chrome

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie