|  | 

Informatyka

Czym kontrolować zużycie transferu?

Czym kontrolować zużycie transferu?

Czym kontrolowac zuzycie transferu Czym kontrolować zużycie transferu?Osoby korzystające z internetu mobilnego często mają problem z limitem transferu, którego nie mogą przekroczyć. Trzeba uważać na to gdzie i kiedy się wchodzi, a z reguły można tylko domniemać ile transferu zużywa zwykłe surfowanie po stronach internetowych. Właśnie dla nich powstała aplikacja, która monitoruję każde, nawet najmniejsze zużycie transferu. Załadowanie jakiejkolwiek strony jest przez nią rejestrowane z dokładnością niecałego kilobajta.

Dosyć obszerny artykuł dotyczący oszczędności transferu znajdziecie tutaj.

A ten świetny program nazywa się Networx. Współpracuje ze wszystkimi typami połączeń i ze wszystkimi systemami Windows. Dostępny w wersji instalacyjnej i portable oraz w polskiej wersji językowej. Na blogu do pobrania wersja portable.

Po pobraniu i uruchomieniu programu uruchomi się kreator. W pierwszym ekranie mamy do wyboru język, w kolejnym zaś możemy wybrać połączenie, które ma być monitorowane. Jeśli mamy więcej niż jedno połączenie, wybierzmy opcję “Wszystkie połączenia“, przejdźmy dalej i zakończmy kreator.

Pojawi nam się teraz główne okno programu. Program może nieco się ścinać, ale to z racji aktualizacji wyników zużycia w czasie rzeczywistym, na bieżąco. Korzystając z zakładek możemy przeglądać raporty tygodniowe, całościowe, miesięczne oraz statystyki dla poszczególnych użytkowników. Statystyki można oczywiście zresetować w każdej chwili przyciskiem “Resetuj“.

Inne wpisy:

czym-kontrolowac-zuzycie-transferu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie