|  | 

Informatyka

Deinstalacja programów prawym przyciskiem myszy.

Deinstalacja programów prawym przyciskiem myszy.

Deinstalacja programow prawym przyciskiem myszy. Deinstalacja programów prawym przyciskiem myszy.Odinstalować dany program można za pomocą wbudowanego deinstalatora systemu Windows lub korzystając z zewnętrznego oprogramowania do tego typu operacji, które ponadto posprząta po nim. Wygodne rozwiązanie jednak przy większej ilości zainstalowanych programów i ikonek na pulpicie można się nieco pogubić. Najwygodniej w tej sytuacji jest usunąć program właśnie za pomocą skrótu na pulpicie i prawego klawisza w myszce.

Posłuży nam do tego mała aplikacja o nazwie Menu Uninstaller. To właśnie po jej instalacji będziemy mogli w tak prosty sposób usunąć niepotrzebne programy.

Skoro można usuwać programy to należy pamiętać, że można je uruchamiać z menu kontekstowego. Temu zagadnieniu poświęcony został osobny artykuł.

Nie potrzebna jest tutaj żadna konfiguracja, ani nic z tych rzeczy. Instalujemy program i od razu pojawia nam się skrót deinstalujący program po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na skrócie do danej aplikacji. Opcja będzie widoczna jako „Odinstaluj„.

Szczególnie przydatne dla osób, które trzymają wszystkie skróty do wszystkich programów na pulpicie. Aplikacja działa zarówno z systemem Windows XP, jak i 7 oraz Vista.

Inne wpisy:

deinstalacja-programow-prawym-przyciskiem-myszy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie