|  | 

Informatyka

Dokładne usuwanie programów z systemu.

Dokładne usuwanie programów z systemu.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Dokładne usuwanie programów z systemu.

Ikony PNG 1491 150×150 Dokładne usuwanie programów z systemu.Dziś chciałbym wam przedstawić krótki poradnik na temat dokładnego usuwania programów z systemu Windows. Standardowy deinstalator który znajduje się w panelu sterowania, jest dobry lecz nie usuwa pozostałości po programie np: plików które znajdują się w rejestrze systemu lub pustych folderów po usuniętym programie.

Pobieramy program o nazwie „IObit Uninstaller„, zajmuje on mało miejsca oraz posiada licencję freeware, czyli jest darmowy. Po pobraniu programu nie musimy instalować gdyż włącza się on bez instalacji.

IObit Uninstaller 300×208 Dokładne usuwanie programów z systemu.

Większość z was korzysta pewnie z standardowego modułu usuwania aplikacji w systemie Windows, opcja ta bardzo dobrze się spisuje jednak pozostawia w systemie puste pliki, wpisy w rejestrze które zajmują miejsce na dysku i mogą przeszkodzić innym aplikacjom w działaniu. Za pomocą programu podanego w wstępnie, wszystkie te niepotrzebne pliki, wpisy możemy usunąć przy odinstalowywaniu programu, co doprowadza do zwiększenia wydajności systemu.

Otwieramy pobrany program „IObit Uninstaller„, tak jak wcześniej mówiłem nie musimy go instalować, od razu po kliknięciu w ikonę otworzy nam się okno programu.

W programie znajdują się różne zakładki dzięki czemu możemy dokładnie sprecyzować co usunąć.
W pierwszej zakładce „All Programs” znajdują się wszystkie zainstalowane do tej pory programy.
Druga karta o nazwie „Toolbars„, to są paski które znajdują się w przeglądarkach, umożliwiają np szybkie wyszukiwanie.
Z kolei w trzeciej „Recently Installed” znajduje się lista ostatnio zainstalowanych programów.
W czwartej zakładce o nazwie „Large Programs„, są wypisane programy o największym rozmiarze.

Przechodzimy do karty „All Programs„, przy nazwie programu którego chcemy odinstalować,zaznaczamy „ptaszki”, następnie klikamy na przycisk „Uninstall” który znajduje się w górnej części okna programu.

Pierwszym punktem usuwania programu jest tworzenie punktu przywracania systemu, wrazie czego gdybyśmy chcieli przywrócić program bez ponownego pobierania go z internetu.

Drugim punktem jest proces odinstalowania programu, przebiega ona tak samo jak przy standardowym usuwaniu programów, za pomocą standardowego modułu usuwania programów w systemie Windows.

Gdy program się odinstaluje, wykonujemy trzecią cześć naszego usuwania, mianowicie całkowite usunięcie programu z systemu, puste foldery pliki w rejestrze etc. . By wykonać tą czynność klikamy przycisk „Powerful Scan„, znajdujący się w prawej dolnej części okna programu, następuje wtedy wyszukiwanie w systemie, niepotrzebnych pozostałości po programie. Po przeszukaniu pojawi się okienko, jeśli znajdują się w nim jakieś foldery zaznaczamy je „ptaszkiem” i klikamy „Delete” w dolnej części okna. Potwierdzamy przyciskiem „YES„, że jesteśmy pewni tej czynności.

Od tej pory cały program, oraz pozostałości po nim zostały usunięte.

Inne wpisy:

dokladne-usuwanie-programow-z-systemu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie