|  | 

Informatyka

Dwa proste sposoby na przyspieszenie systemu.

Dwa proste sposoby na przyspieszenie systemu.

Dwa proste sposoby na przyspieszenie systemu 150×150 Dwa proste sposoby na przyspieszenie systemu.Z tym tematem jest ściśle związany blog i głównie tego zamierzam się trzymać. Dziś pokażę dwie proste modyfikacje w rejestrze, które w pewien sposób mogą skrócić czas ładowania systemu i ogólnie zwiększyć jego szybkość. Pierwsza będzie polegała na czyszczeniu pliku stronicowania podczas wyłączania komputera, a druga na automatycznym układaniu plików systemu obok siebie, czyli ogólnie mówiąc – defragmentacji.

Otwieramy edytor rejestru w START -> Uruchom i wpisujemy “regedit“. Aby włączyć czyszczenie pliku stronicowania podczas wyłączania komputera w systemach Windows 7, Vista i XP, musimy udać się do gałęzi [HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Session Manager\ Memory Management] i wpis “ClearPageFileAtShutdown” otwieramy podwójnym kliknięciem. Zmieniamy jego wartość z 0 na 1 i zapisujemy.

Czyszczenie pliku stronicowania podczas wylaczania 300×150 Dwa proste sposoby na przyspieszenie systemu.

Edytora nie musimy zamykać, bo jeśli chcemy przyspieszyć ładowanie systemu, możemy wykonać drugą modyfikację. Przechodzimy więc do gałęzi [HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\ Microsoft\ Dfrg\ BootOptimizeFunction]. Po prawej stronie powinien się znajdować taki wpis jak “OptimizeComplete“. Otwieramy wpis dwukrotnym kliknięciem i zmieniamy wartość na “Yes“.

Inne wpisy:

dwa-proste-sposoby-na-przyspieszenie-systemu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie