|  | 

Informatyka

Instalacja Windowsa 7 z przenośnego dysku.

Instalacja Windowsa 7 z przenośnego dysku.

Instalacja Windowsa 7 z przenośnego dysku. Windows 7 jest najnowszym systemem operacyjnym firmy Microsoft. W dobie internetu można znaleźć go w różnych wersjach dla lepszego komfortu użytkowników. W tym artykule chciałbym się opisać sposób instalacji Windowsa 7 z dysku przenośnego. Potrzebujemy jedynie systemu w formacie obrazu ISO.

Wydawałoby się, że jedną z najprostszych metod by zainstalować taki system jest wypalenie obrazu ISO na płytę DVD. Nic podobnego. Równie łatwym i szybkim sposobem jest instalacja go z pendrive czy dysku zewnętrznego. Gwarantuje to szybkość instalacji i brak konieczności posiadania dysku DVD, wystarczy zwykły port USB 2.0 lub jeszcze szybszy3.0.

Wbrew pozorom wypalenie obrazu ISO na dysk przenośny nie jest trudne, potrzebujemy jedynie programu, który za nas wykona tę czynność. Jednym z łatwych i przyjemnych w obsłudze programów jest UltraISO. Nie jest on do końca darmowy jednak wersja TRIAL zapewnia wszystkie potrzebne funkcje.

Pobieramy program i instalujemy go na swoim komputerze.

ultraiso1 300×218 Instalacja Windowsa 7 z przenośnego dysku.

Aby otworzyć obraz systemu wychodzimy kolejno w menu „Plik„ i klikamy w przycisk ”Otwórz„. Z listy plików wybieramy folder w którym znajduje się zapisany plik z obrazem, zaznaczamy go i ponownie klikamy „Otwórz„. Po wybraniu obrazu program wyświetli nam listę plików znajdujących się „pod” obrazem instalatora.

Przechodzimy teraz do menu „Bootowalna” i z listy zaznaczamy „Zapisz obraz dysku…„. Pojawi nam się nowe okno z ustawieniami zapisu obrazu na nośniku. W polu „Napęd dyskowy” wybieramy nazwę naszego dysku przenośnego.

PAMIETAJ! DYSK MUSI MIEĆ PRZYNAJMNIEJ 4 GB.

Po wybraniu naszego dysku zaznaczamy opcje „Weryfikuj„. Jeśli pozostałe opcje się zgadzają kliknij „Zapisz„. Następnie pojawi się informacja o utracie z dysku USB wszystkich danych gdyż będzie on automatycznie sformatowany. Program zacznie zapisywać instalator Windowsa na nośniku, trwa to około 10-15 minut.

Gdy instalacja na dysku przenośnym powiedzie się przechodzimy do BIOSu i w miejscu wyboru bootowania wybieramy opcje USB. Teraz możemy zresetować komputer i zacząć instalacje nowego systemu.

Inne wpisy:

instalacja-windowsa-7-z-przenosnego-dysku

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie