|  | 

Informatyka

Jak ukryć pasek adresu (omnibar) w Google Chrome?

Jak ukryć pasek adresu (omnibar) w Google Chrome?

Ukrywanie paska adresu omnibar w Google Chrome. Jak ukryć pasek adresu (omnibar) w Google Chrome?Twórcy przeglądarki Google Chrome, której wygląd od samego początku był skierowany na minimalizm, lekkość i szybkość, teraz zrobili kolejny krok do przodu. Google Chrome w wersji 13 posiada możliwość odzyskania sporo miejsca poprzez ukrycie paska adresu (url). Nie wpływa to na funkcjonalność przeglądarki, pasek adresu pokazuje się w odpowiednich momentach a poza tym, w każdej chwili możemy go odkryć. Osoby, które lubią minimalizm Chrome, na pewno skorzystają z tej opcji.

Po otwarciu nowej karty jak i po włączeniu przeglądarki, pasek adresu a zarazem jedyne miejsce do wyszukiwania w pustej karcie zostaje wyświetlony w nieco mniejszej formie i od razu daje nam możliwość szukania. Nie trzeba nigdzie klikać, ani przechodzić. W przypadku chęci skopiowania adresu url strony, na której jesteśmy, wystarczy kliknąć na aktywną kartę i adres zostanie od razu zaznaczony. Bardzo przemyślane rozwiązania znacznie poprawiające wygodę korzystania z Chrome. Co ciekawe, ukryty zostaje również przycisk odświeżający stronę. Tak to wygląda w praktyce:

Ukryty omnibar w google chrome 300×46 Jak ukryć pasek adresu (omnibar) w Google Chrome?

Najprostszym i najbezpieczniejszym sposobem pozbycia się tego paska będzie uruchomienie przeglądarki i przejście do strony „chrome://flags„, co oczywiście musimy wpisać w pasku.

Szukamy na liście opcji „Compact Navigation„, po czym klikamy na przycisk „Włącz„. Uruchamiamy przeglądarkę ponownie i klikając PPM na karcie, wybieramy opcję „Hide the Toolbar„.

W taki sam sposób można „odkryć” pasek. To co włączyliśmy w ”chrome://flags” dodaje tylko opcję do menu pod prawym przyciskiem myszy na karcie.

Jedyny minus tej opcji to brak ikon rozszerzeń, które dotychczas były obok paska. Najprostsza droga do rozszerzeń to kliknięcie na ikonkę klucza po prawej stronie, następnie Narzędzia -> Rozszerzenia.

Inne wpisy:

jak-ukryc-pasek-adresu-omnibar-w-google-chrome

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie