|  | 

Informatyka

Jak włączyć akcelerację sprzętową grafiki w Google Chrome 7 i 8?

Jak włączyć akcelerację sprzętową grafiki w Google Chrome 7 i 8?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak włączyć akcelerację sprzętową grafiki w Google Chrome 7 i 8?

Wlaczanie akceleracji sprzetowej w Google Chrome 7 i 8. 150×150 Jak włączyć akcelerację sprzętową grafiki w Google Chrome 7 i 8?Google Chrome beta w wersji 7 wprowadził opcję, która z zaprzęga procesor graficzny do renderowania i skalowania obrazków, grafiki 2D, 3D itd. Dziś natomiast pojawiła się nowa wersja Chrome oznaczona numerem 8.0.552.0, która przynosi wiele zmian i poprawia działanie akceleracji sprzętowej. Ma to na celu jeszcze większe przyspieszenie przeglądarki i odciążenie głównego procesora, jednak ta opcja jest domyślnie wyłączona i nie każdy wie, jak ją uruchomić.

Google Chrome 8 stara się wykorzystywać kartę graficzną, kiedy tylko jest w stanie. Dzięki temu akceleracja sprzętowa przyspiesza ładowanie praktycznie wszystkich elementów strony i jest to wg mnie świetne rozwiązanie. Ponadto rozbudowano dział eksperymentów o nowe opcje, dodano obsługę aplikacji webowych i wiele innych niewidocznych zmian. Widoczną zmianą będzie na przykład, brak okna dialogowego z opcjami przeglądarki. Teraz wszelkie ustawienia będą dokonywane w nowej karcie, tak jak miało to do tej pory miejsce w przypadku rozszerzeń.

To tak w skrócie o nowościach. Jednak, jak włączyć akcelerację grafiki w Google Chrome 7?

Odbywa się to poprzez dodanie odpowiednich parametrów w skrócie do aplikacji, czyli jeśli mamy skrót do Google Chrome na pulpicie, klikamy na nim PPM, wybieramy „Właściwości” i przechodzimy do zakładki „Skrót„. Dodajemy je w sekcji „Element docelowy„, tak jak na screenie.

Uruchomienie akceleracji sprzetowej w Google Chrome 7 300×144 Jak włączyć akcelerację sprzętową grafiki w Google Chrome 7 i 8?

Aby uruchomić pełne wsparcie akceleracji graficznej, dodajemy cztery takie parametry. Każdy z nich zaczyna się od dwóch myślników i dodajemy jeden po drugim oddzielając spacją.

Parametry:
–enable-gpu-plugin
–enable-gpu-rendering
–enable-accelerated-2d-canvas
–enable-accelerated-compositing

Zapisujemy zmiany i uruchamiamy przeglądarkę.

W Google Chrome 8 sprawa ma się o wiele prościej. Opcja akceleracji dostępna jest w laboratorium z nowymi opcjami.

Na pasku adresu wpisujemy about:labs lub chrome://labs – jak kto woli. Na dole powinna być dostępna opcja „GPU Accelerated Canvas 2D„. Włączamy ją i uruchamiamy przeglądarkę ponownie.

Możemy cieszyć się teraz wsparciem naszej karty graficznej podczas przeglądania i ładowania stron.

Inne wpisy:

jak-wlaczyc-akceleracje-sprzetowa-grafiki-w-google-chrome-7-i-8

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie