|  | 

Informatyka

Jak zablokować możliwość zapisu plików na pulpicie?

Jak zablokować możliwość zapisu plików na pulpicie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak zablokować możliwość zapisu plików na pulpicie?

Blokowanie zapisu plikow na pulpicie. 150×150 Jak zablokować możliwość zapisu plików na pulpicie?Wielu z was nawet nie wie, że w każdym Windowsie można zablokować zapis plików na pulpicie. Możemy skorzystać z tej opcji w żartach (np. zrobić psikusa siostrze/bratu) lub po prostu dla ochrony swojego komputera np. podczas dzielenia się nim np. z siostrą/kolegą. Aby to stworzyć potrzebujesz tylko sprawny edytor rejestru, troszkę czasu i odrobinę chęci.

Pierw otwieramy edytor rejestru START -> Uruchom a następnie wpiszujemy „regedit”.

edytor rejestru 300×155 Jak zablokować możliwość zapisu plików na pulpicie?

Otworzy się edytor rejestru, w którym przechodzimy do klucza:

[HKEY_CURRENT_USER/ Software/ Microsoft/ Windows/ CurrentVersion/ Policies/ Explorer]. Teraz musimy edytować lub stworzyć wartość DWORD o nazwie „NoSaveSettings” i nadajemy jej wartość 1.

W tym celu klikamy PPM w prawej kolumnie edytora, następnie Nowy -> Wartość DWORD. Nadajemy jej nazwę i wartość, tak jak powyżej.

I oto taki prosty sposób możemy zablokować dostęp do zapisania jakiegokolwiek pliku na naszym pulpicie.

Inne wpisy:

jak-zablokowac-mozliwosc-zapisu-plikow-na-pulpicie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie