|  | 

Informatyka

Jak zablokować możliwość zmiany skórek innym użytkownikom?

Jak zablokować możliwość zmiany skórek innym użytkownikom?

Jak zablokowac mozliwosc zmiany skorek innym uzytkownikom Jak zablokować możliwość zmiany skórek innym użytkownikom?Windows 7 jako zmodyfikowana wersja Visty oferuje bardzo dużo możliwości dostosowania go do swoich potrzeb i innych użytkowników. Będąc administratorem w trosce o bezpieczeństwo, możemy zabronić innym praktycznie wszystkiego. Zaczynając od blokady dostępu do panelu sterowania, przez partycje i ograniczenia czasowe, aż po permanentną blokadę pewnych funkcji. Dziś pokażę, jak zablokować innym użytkownikom możliwość zmiany skórek.

Blokada tej opcji możliwa jest oczywiście tylko w wersjach Professional, Enterprise i Ultimate, systemu Windows 7.

Operacja blokady możliwości zmiany skórek zostanie przeprowadzona w rejestrze, dlatego otwieramy menu START i wyszukujemy „regedit„. Rozwijamy odpowiednie klucze, aby znaleźć się w tej gałęzi rejestru: [HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer].

Klikamy w prawej kolumnie edytora PPM -> Nowy -> Wartość DWORD (32-bitowa) i tworzymy w ten sposób wpis w rejestrze, który nazywamy „NoThemeTab„. Po jego utworzeniu, otwieramy go podwójnym kliknięciem i nadajemy wartość 1.

Teraz można uruchomić komputer ponownie dla pewności, aby zobaczyć zmiany.

Zdjęcie blokady nastąpi po usunięciu utworzonej wartości w rejestrze.

Inne wpisy:

jak-zablokowac-mozliwosc-zmiany-skorek-innym-uzytkownikom

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie