|  | 

Informatyka

Jak zmniejszyć zużycie transferu?

Jak zmniejszyć zużycie transferu?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak zmniejszyć zużycie transferu?

Zmniejszanie zuzycia transferu Jak zmniejszyć zużycie transferu?Pewnie niewielka ilość z Was korzysta z internetu mobilnego, który jest bardzo nielubiany i krytykowany przez większą część społeczności w internecie. Wydaje się, że zainwestowanie w to jest stratą pieniędzy lub głupstwem, lecz to tylko pozory. Można bardzo łatwo zaoszczędzić transfer, tak aby limit transferu starczył na cały miesiąc, a można to zrobić dzięki kilku zmianom w użytkowaniu oraz przy pomocy Firefoxa. Od razu mówię, iż są to sprawdzone sposoby, z których ja osobiście korzystam.

Zacznijmy od ogólnego korzystania. Nie zalecam długiego przeglądania serwisów typu YouTube, Wrzuta oraz innych. Jedna minuta filmiku to około jeden megabajt. Należy unikać również witryn z grami flash, oraz reklam, które zużywają ogromną ilość transferu danych. Najlepiej wybrać pocztę, na której nie znajduje się codziennie multum niepotrzebnych wiadomości oraz tych, które przepełniają reklamy. Najskuteczniejszym wyjściem jest Gmail, gdzie jest opcja filtrowania wiadomości. Przejdźmy do komunikatorów, nie oszukujmy się, ale większość korzysta z Gadu-Gadu, gdzie najnowsza wersja jest wypełniona zbędnymi dodatkami, zdjęciami, więc lepiej korzystać ze starszej wersji, lub komunikatorów typu Tlen. Innym sposobem jest również odchudzenie interfejsu Gadu-Gadu odpowiednimi małymi programami, które zostały opisane w tym artykule. Rozmowy na Skype są możliwe, lecz niech nie będą za długie, a jeśli do tego dochodzi kamerka to już w ogóle. Dobrze jest też skorzystać z różnych dodatków, które ułatwią korzystanie z internetu mobilnego.

Wyłączenie wyświetlania obrazków w przeglądarce.

Jest to sposób sprawdzony, lecz może niewygodny dla niektórych użytkowników. Jeśli chcemy wyłączyć wyświetlanie obrazków w Mozilli Firefox, wchodzimy w menu “Narzędzia“, następnie w “Opcje“, zakładkę treść i tam mamy możliwość odznaczenia funkcji “Pobieraj obrazki automatycznie”. Dla osób, które są zmuszone odwiedzać konkretne strony, gdzie znajduje się dużo obrazków mogą korzystać z funkcji Wyjątki.

W Google Chrome wchodzimy do menu “Ustawienia” i wybieramy “Opcje“. W zakładce “Dla Zaawansowanych” klikamy na przycisk “Ustawienia treści…” i przechodzimy do menu “Grafika“. Zaznaczamy, aby grafika nie była wyświetlana i zamykamy.
Wyłączenie automatycznych aktualizacji.

Aktualizacje naszego systemu również zużywają dużą ilość transferu, więc najlepiej je wyłączyć wchodząc w “Panel Sterowania“, następnie “Aktualizacje Automatyczne” i tam to wyłączamy.
Wtyczki do Firefoxa:

FlashBlock: Dzięki FlashBlockowi będziesz panował nad sytuacją. Masz prawo zablokować wszystkie reklamy flash, pobrać je lub po prostu odtworzyć.
AdBlock Plus: Bardzo przydatna wtyczka. Blokuje on reklamy na stronach internetowych, dzięki którym nie będziemy narażeni na tak ogromne wzrastanie transferu, a także poprawi wygląd

Shelve: Zapisywanie grafik ze stron internetowych na dysk twardy – to jest zaleta tej wtyczki, lecz obowiązkowe jest posiadanie około dziesięciu gigabajtów miejsca na dysku.

NoScript: Blokuje skrypty JavaScript, co wpływa na transfer, a także pomaga w byciu bezpiecznym w sieci.

NetLimiter 3 Monitor – program, który ułatwi Ci monitorowanie na bieżąco ile informacji wysyłanych jest do sieci przez dane programy móc je łatwo ograniczyć.

Inne wpisy:

jak-zmniejszyc-zuzycie-transferu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie