|  | 

Informatyka

Jak zresetować hasło do konta z dysku wymiennego?

Jak zresetować hasło do konta z dysku wymiennego?

Jak zresetowac haslo do konta z dysku wymiennego Jak zresetować hasło do konta z dysku wymiennego?Wiele osób chcąc zabezpieczyć swoje konta jak najlepiej korzysta z długich kombinacji liter i wcale nie jest trudno zapomnieć taki ciąg. Windows 7 pozwala stworzyć z naszego pendrive dysk do resetowania zapomnianego hasła. Jest to jednak forma zabezpieczenia się w razie zapomnienia i stworzenie takiego dysku jest możliwe tylko wtedy, kiedy jesteśmy zalogowani na danym koncie i „jeszcze” znamy hasło.

Do tego typu operacji nie potrzebujemy pamięci o dużym rozmiarze. Kreator resetowania hasła, który zainstalujemy na naszym dysku wymiennym zajmuje jedynie 2KB.

Aby utworzyć dysk do resetowania hasła, otwieramy menu START, a następnie ”Panel sterowania„. Ustawiamy widok według kategorii i otwieramy kolejno: Konta użytkowników i Filtr rodzinny -> Konta użytkowników -> Utwórz dysk do resetowania hasła.

Uruchomi się kreator tworzenia dysku i już w tym miejscu nasz pendrive musi być podpięty do działającego portu USB i być wykrytym przez system. W trzecim kroku kreatora wpisujemy hasło dostępu do konta, na które właśnie jesteśmy zalogowani i przechodzimy dalej. Dysk służący do resetowania hasła dla tego konta został utworzony.

Jeśli zapomnimy nasz kod dostępu i nie będziemy mogli zalogować się na to konto, wystarczy mieć podpięty utworzony dysk, a pod polem wpisywania hasła pojawi się opcja „Resetuj hasło„. Wtedy zostanie odpalony kreator zmiany hasła. Podajemy nowe hasło dostępu i logujemy się na konto za pomocą już zmienionego hasła.

Inne wpisy:

jak-zresetowac-haslo-do-konta-z-dysku-wymiennego

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie