|  | 

Informatyka

Nagrywanie pulpitu za pomocą AviScreen.

Nagrywanie pulpitu za pomocą AviScreen.

Nagrywanie pulpitu za pomoca AviScreen. 150×150 Nagrywanie pulpitu za pomocą AviScreen.Chciałbyś nagrać własny filmik przedstawiający działanie jakiegoś programu lub strony internetowej? Nic trudnego, opisze wam w tym artykule, jak w łatwy sposób nagrać obszar waszego pulpitu za pomocą programu. Nie potrzebujesz żadnej dodatkowej wiedzy, wystarczy że zrobisz wszystko to co znajduje się w poradniku a na pewno uda Ci się nagrać swój własny filmik.

Do nagrywania filmów własnego pulpitu, potrzebujemy programu „Aviscreen„, program ten jest w wersji angielskiej, oraz na darmowej licencji, czyli jest bezpłatny.

Nagrywanie pulpitu z AviScreen 300×210 Nagrywanie pulpitu za pomocą AviScreen.

Pobieramy program „AviScreen„, z linku podanego na końcu tego artykułu. Po pobraniu, wypakowujemy go w dowolne miejsce na dysku a następnie przechodzimy do wypakowanego folderu i instalujemy umieszczony w nim program.

Po poprawnej instalacji, na pulpicie pojawi się skrót naszego programu o nazwie „AviScreen Classic„. Uruchamiamy go.

Na początku przejdźmy do konfiguracji, w górnej części okna programu znajdują się funkcje. Pierwsza karta „Capture area„, która włącza się automatycznie przy starcie programu, umożliwia ustawienia parametrów oraz dwóch innych przydatnych funkcji. Po wejściu w tą zakładkę, znajdziesz rozwijaną listę o nazwie „Capture area„, po rozwinięciu możemy wybrać rozmiar obszaru jaki będzie nagrywany, Full screen – pełny obraz pulpitu, 240×160 – obszar o wielkości 240 na 160, etc. etc. Drugą funkcją w tej zakładce jest wybór czy kursor ma zostać wyświetlany podczas nagrania, czy wolałbyś żeby został ukryty. Za tą czynność odpowiada przycisk „Show the cursor„, po odznaczeniu „ptaszka” kursor myszki nie będzie pokazywany podczas nagrania. Trzecia funkcja to „Follow the cursor mode„, w przypadku nagrywania określonego obszaru ekranu, np: 240×160, można użyć tej funkcji by okno z obszaru nagrywania podążało za kursorem.

Drugie karta o nazwie „Short-cut„, służy do ustawienia skrótów klawiszowych programu, w polu short-cut keys, rozwijamy listę, a w niej pojawi się kilka ustawień programu w których możemy użyć skrótu.

„To take an image” – Skrót do robienia Screenów pulpitu.
„To start taking movie” – Skrót do rozpoczęcia nagrywania.
„To pause/continue movie” – Skrót do zrobienia podczas trwania nagrywania pauzy/ponownego rozpoczęcia.
„To stop taking movie” – Skrót do zatrzymania nagrywania.

w okienku poniżej możesz wpisać własny skrót, za pomocą którego dana funkcja będzie wykonywana.

W trzeciej karcie o nazwie „Video” wybieramy typ kodeku w jakim film będzie nagrywany.

Z kolei w piątej zakładce „Picture„, można wybrać typ pliku graficznego w jakim będą wykonywane zdjęcia.

W ostatniej zakładce „Folder” wybieramy folder do którego wszystkie filmy, zdjęcia będą zapisywane.

Po wykonaniu wszystkich tych czynności klikamy na ikonę „Capture video„, która znajduję się w prawym dolnym rogu okna programu, lub użyć skrótu za pomocą którego włączamy nagrywanie. Po uznaniu, że chcesz zakończyć nagrywanie w obszarze powiadomień klikamy w ikonę programu, po czym naciskamy STOP.

Po tej czynności zostanie wyświetlony w programie video, nagrany wcześniej film.

Inne wpisy:

nagrywanie-pulpitu-za-pomoca-aviscreen

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie