|  | 

Edukacja i Nauka

Najskuteczniejsza metoda nauki języka obcego

Najskuteczniejsza metoda nauki języka obcego
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wielu ludzi w naszych czasach ma problem z nauczaniem się języka obcego, choć wiemy, że jest to umiejętność bez której coraz ciężej odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy. Ale nie tylko . Umiejętność posługiwania się językiem obcym często jest pomocna także w codziennym życiu. Co zrobić, by nauka języka szła nam sprawnie i była efektywna?

Na to pytanie znaleźć możemy odpowiedź w naszym dzieciństwie. Bo przecież każdy z nas musiał kiedyś nauczyć się języka, który początkowo był obcy. Czym więc różni się takie uczenie od uczenia na kursach czy w szkole?

Przede wszystkim nienaturalnym jest, by zaczynać naukę języka od pisania, alfabetu czy podstaw gramatyki. Język żywy to język mówiony i słyszany. Dlatego poświęćmy jak najwięcej czasu na słuchanie obcojęzycznych stacji radiowych, oglądanie telewizji czy filmów w obcym języku. Nawet jeśli jesteśmy początkujący i nie rozumiemy niczego, warto poświęcić ten czas. Porządne odsłuchanie to połowa sukcesu. Dzięki temu nauka stanie się bardziej intuicyjna, a my szybko nauczymy się w gąszczu sylab odnajdować znane słowa.

Inne wpisy:

najskuteczniejsza-metoda-nauki-jezyka-obcego

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca Jestem rozbawiony słuchając, jak ludzie próbują opisać niektóre z moich iluzji. Kiedyś, gdy byłem w Madrasie w Indiach, pokazywałem, jak sprawiam, że moja córka unosi się wewnątrz szkieletu wielkiej piramidy. Następnego dnia kelnerka z podnieceniem opowiadała mi, co kilkoro jej klientów powiedziało o moim pokazie. Według nich nie tylko sprawiłem, że córka

  • Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie Frazier cytuje artykuł z „California Living”, niedzielnego dodatku do gazet, takich jak: „Examiner” i „Chronicie” w San Francisco i „Los Angeles Herald Examiner”. Artykuł „Znajdowanie ciał przez media” z 9 marca 1980 roku donosi o przypadkach, kiedy media rzekomo pomogły policji wyjaśnić przestępstwa. Frazier zwraca uwagę na braki tych relacji, w których