|  | 

Informatyka

Napraw: Google Chrome zawiesza się tuż po uruchomieniu.

Napraw: Google Chrome zawiesza się tuż po uruchomieniu.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Napraw: Google Chrome zawiesza się tuż po uruchomieniu.

Napraw Google Chrome zawiesza sie tuz po uruchomieniu.1 150×150 Napraw: Google Chrome zawiesza się tuż po uruchomieniu.Osoby korzystające z Google Chrome aktualizowanym z kanału Dev, czyli tym w pełni niestabilnym, niesprawdzanym i typowo testowym, mogli napotkać problem po włączeniu sprzętowej akceleracji grafiki w postaci natychmiastowego wieszania się przeglądarki zaraz po starcie. Komunikat o kurzej twarzy skutecznie uniemożliwia cofnięcie wprowadzonych zmian, aby przeglądarka działała z powrotem poprawnie. Jest jednak sposób, aby obejść ten problem i móc korzystać z przeglądarki w miarę stabilnie.

Problem ten dotknął niestety również i mnie. Zanim znalazłem przyczynę natychmiastowego wieszania się przeglądarki minęło trochę czasu, a skoro spotkało to mnie, może spotkać każdego. Zwłaszcza, że w niedawno opublikowanym artykule opisałem, jak tą akcelerację włączyć. A to jest właśnie przyczyną problemów.

Aby „odwiesić” Chrome z akceleracją, musimy uruchomić przeglądarkę z parametrem wyłączającym akcelerację. Klikamy więc PPM na skrócie do przeglądarki i wybieramy „Właściwości„. Przechodzimy do zakładki „Skrót” i w polu obok „Elementy docelowy” na końcu ścieżki dodajemy parametr „–disable-accelerated-compositing” (dwa myślniki). Po skończeniu zapisujemy zmiany i uruchamiamy Chrome ponownie.

Dodawanie parametru w skrocie Google Chrome. 300×144 Napraw: Google Chrome zawiesza się tuż po uruchomieniu.

I teraz pozostaje nam tylko wyłączyć akcelerację w taki sam sposób w jaki ją włączyliśmy. Opis jak włączyć i w taki sam sposób wyłączyć akcelerację znajdziecie w artykule, do którego link podałem wyżej.

Wstawiony parametr do skrótu również możemy usunąć. Google Chrome nie powinien już sprawiać problemów podczas uruchomiania. Nie oczekujcie jednak od wersji Dev pełnej stabilności, jest to przecież wersja testowa i ma prawo się wieszać.

Inne wpisy:

napraw-google-chrome-zawiesza-sie-tuz-po-uruchomieniu

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie