|  | 

Informatyka

Nieodwracalne usuwanie plików z dysku.

Nieodwracalne usuwanie plików z dysku.
Calkowite usuwanie plikow 150×150 Nieodwracalne usuwanie plików z dysku.Zapewne wielu z Was miało niegdyś pliki, które chcielibyście całkowicie usunąć. Usuwanie do kosza nie pomaga, bo pliki nie są wtedy naprawdę usuwane. Są tylko przenoszone do specjalnego folderu, a następnie nadpisywane. Różnymi programami można je odzyskać.
W tym artykule przedstawię Wam aplikację, która pozwoli nieodwracalnie usunąć dowolne pliki.

Do permanentnego skasowania plików z dysku potrzebny będzie dosyć popularny program Eraser. Bezpośrednio po instalacji dodaje on opcję do menu kontekstowego Windows, którą będziemy mogli usuwać pliki.

Pobieramy, instalujemy i uruchamiamy aplikację. Teraz najłatwiej jest kliknąć PPM na plik, którego chcemy się pozbyć, kliknąć „Eraser” i wybrać „Wymaż” lub „Wymaż przy ponownym uruchomieniu„.

Tym sposobem pliki usuwamy po kolei, każdy osobiście. Można także wybrać cały folder i usunąć go razem z plikami wewnątrz.

W oknie głównym programu możemy zaplanować usuwanie plików zgodnie z wybranym przez nas harmonogramem. Wystarczy jednak wybrać tą opcję z menu kontekstowego, aby pozbyć się danych plików raz na zawsze.

Inne wpisy:

nieodwracalne-usuwanie-plikow-z-dysku

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie