|  | 

Informatyka

Obsługa systemowego defragmentatora i jego parametry.

Obsługa systemowego defragmentatora i jego parametry.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Obsługa systemowego defragmentatora i jego parametry.

defragment1 150×150 Obsługa systemowego defragmentatora i jego parametry.Wbudowane narzędzie do defragmentacji w systemach Windows Vista i 7, standardowo defragmentuje dyski twarde, ale plików rozruchowych już nie. Pliki rozruchowe to np, plik hibernacji, pamięć stronicowania i inne. Przedstawiam w związku z tym parametry, którymi można sterować urządzeniem i które pozwolą urządzeniu podefragmentować również i te, ważne i duże pliki.

Urządzenie nie defragmentuje również uruchomionych plików, więc przed rozpoczęciem operacji zamknijmy jak najwięcej programów i procesów.

Aby uruchomić narzędzie defragmentacji, należy otworzyć wiersz polecenia i wpisać na przykład: „defrag c:„. Zamiast „c„, podajemy oczywiście dowolną literę dysku. Przy standardowych ustawieniach systemu, wszystkie pliki startowe znajdują się na partycji systemowej, ale samo uruchomienie jeszcze nie zajmuje się tymi plikami.

Przełączniki, które przedstawiłem niżej, wpisujemy po ukośniku, czyli np: defrag c: /F.

Poniżej przedstawiam parametry defragmentacji:

/B – to właśnie ta literka dodana po poleceniu optymalizuje pliki startowe, czyli takie jak: BootSect.dos, HiberFil.sys, SafeBoot.csv, SafeBoot.fs, SafeBoot.rsv, zrzuty pamięci DMP oraz plik stronicowania PageFile.sys.

/C – defragmentacja wszystkich dysków, niezależnie od wcześniej wpisanej litery dysku.

/F – na defragmentowanym dysku musi być wolne co najmniej 15% jego rozmiaru. Parametr ten wymusza działanie defragmentatora na mniejszej ilości miejsca niż 15%.

/I – ustawia narzędzie do defragmentacji tak, aby uruchomiło się automatycznie, gdy system jest w stanie spoczynku.

/R – standardowe ustawienie, czyli defragmentacja plików mniejszych niż 64MB.

/W – uruchomi defragmentację wszystkich plików o dowolnej wielkości. Również większych niż 64MB.

/V – użycie przełącznika wyświetli pełne raporty.

Ostatnio opisywałem również programy do defragmentacji dysków, z których możesz skorzystać.

Defragmentacja dysków zmniejsza ich zużycie i przedłuża ich żywotność, zaś optymalizacja plików startowych, przyspiesza działanie systemu i zwiększa jego wydajność.

Inne wpisy:

obsluga-systemowego-defragmentatora-i-jego-parametry

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie