|  | 

Informatyka

Ograniczona ilość prób logowania w Windows 7.

Ograniczona ilość prób logowania w Windows 7.

Ograniczona ilosc prob logowania w Windows 7. 150×150 Ograniczona ilość prób logowania w Windows 7.Temat bezpieczeństwa i zabezpieczania się na różne sposoby, był już kilkukrotnie poruszany na blogu. Były to jednak sposoby na poprawę bezpieczeństwa swojego i innych podczas użytkowania komputera. Dziś przedstawiam sposób na zabezpieczenie całego konta poprzez ograniczenie liczby możliwych prób logowania na konto. Kiedy liczba zostanie przekroczona, konto zostanie całkowicie zablokowane na czas, który sami możemy określić.

Po raz kolejny nie będziemy korzystać z żadnego oprogramowania. Sam Windows umożliwia nam takie zabezpieczenie. Nie musimy więc niczego instalować. Będziemy korzystać z funkcji, o której na blogu jeszcze nie wspomniałem.

Mowa o takim miejscu jak „Zasady zabezpieczeń lokalnych„. Aby się tam dostać, otwieramy menu START i w polu wyszukiwania wpisujemy właśnie „Zasady zabezpieczeń lokalnych” i uruchamiamy odpowiedni wynik.

Jak widzicie, jest tutaj kilka różnych folderów z zabezpieczeniami do poszczególnych zasobów komputera, jednak nas interesuje jedynie pierwszy z nich. Rozwijamy „Zasady konta” i klikamy na „Zasady blokady konta„.

Zasady zabezpieczen lokalnych w Windows 7 300×159 Ograniczona ilość prób logowania w Windows 7.

Podwójnym kliknięciem otwieramy opcję „Próg blokady konta” i tutaj wybieramy liczbę maksymalnych dostępnych prób dostania się do tego konta. Jeśli już wybierzemy, zatwierdzamy zmiany.

Możemy teraz zmienić domyślny czas blokady konta po przekroczeniu liczby prób zalogowania na to konto. Domyślnie jest to 30 minut, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby tą wartość zmniejszyć lub zwiększyć. Służy do tego opcja „Czas trwania blokady konta„. Otwieramy ją podwójnym kliknięciem, zmieniamy domyślną wartość i zapisujemy zmiany.

Inne wpisy:

ograniczona-ilosc-prob-logowania-w-windows-7

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie