|  | 

Informatyka

Optymalizacja Mozilli Firefox – Cz. 3

Optymalizacja Mozilli Firefox – Cz. 3
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Optymalizacja Mozilli Firefox Cz. 3Następna, trzecia już część mojego poradnika na temat konfiguracji i przyspieszaniu przeglądarki Mozilla Firefox. Mam nadzieję, że przydały Wam się poprzednie artykuły, bo w tej części przedstawię nowe wartości, które możemy zmienić w about:config. Jest to swego rodzaju uzupełnienie pierwszego artykułu, który pojawił się na moim blogu. Dotyczył właśnie ogólnego przyspieszania Mozilli Firefox.

Aby dostać się do about:config, w pasku adresu www w przeglądarce wpisujemy właśnie about:config. Pojawi się komunikat i przechodzimy dalej. Na pierwszy ogień pójdą zaawansowane ustawienia przeglądarki

Wyszukujemy po kolei podane frazy:

accessibility.typeaheadfind.enablesound – Zmień wartość na False (podwójnym kliknięciem), aby wyeliminować sygnał dźwiękowy słyszalny po odnalezieniu wyszukiwanej na stronie frazy. Jeżeli podoba Ci się dźwięk, nie zmieniaj nic tutaj.
alerts.totalOpenTime – Po dwukrotnym kliknięciu pojawi się ramka. Zmieniamy liczbę, na przykład na 2000. Skróci to czas wyświetlania powiadomienia o ukończeniu pobierań do 2 sekund.
browser.bookmarks.max_backups – Zmniejsz ilość przechowywanych kopii zapasowych zakładek z 5 do 2, aby przyśpieszyć zamykanie i zmniejszyć rozmiary profilu Firefoksa.
extensions.adblockplus.patternsbackups – Zmiana wartości zmieni ilość przechowywanych kopii zapasowych filtrów antyreklamowych Adblock Plusa. Wpisz dowolną, mniejszą liczbę (np z 5 do 2).
browser.cache.disk.parent_directory – Przenieś pamięć podręczną Firefoksa na inny dysk lub partycję podając lokalizację konkretnego katalogu. Może to być dysk w pamięci RAM lub pendrive.
browser.download.manager.openDelay – Nie pokazuj Menedżera pobierania dla małych plików. Ustaw 2000 (2 sekundowe opóźnienie).
browser.sessionstore.max_tabs_undo – Zredukuj liczbę kart odtwarzanych po zamknięciu Firefoksa z 10 do 4.
browser.sessionstore.max_windows_undo – Zredukuj liczbę okien Firefoksa przywracanych po zamknięciu z 3 do 1.
browser.tabs.closeWindowWithLastTab – Zmień wartość na False, aby zamknięcie ostatniej karty nie wyłączało Firefoksa.
browser.urlbar.maxRichResults – Zmniejsz ilość podpowiedzi paska adresu z 12 do 6.
dom.popup_maximum -: Zredukuj dopuszczalną ilość wyskakujących okienek z 20 do 3 lub 5.
security.dialog_enable_delay – Zredukuj czas oczekiwania przed instalacją rozszerzeń do 1000 (1 sekunda).

Teraz przyszła pora na ustawienia sieci, jednak te ustawienia zalecane są dla połączeń o przepustowości 2 i więcej Mbps (256kb/s):

network.dnsCacheEntries – Zwiększ liczbę adresów DNS przechowywanych w pamięci cache z 20 do 512.
network.dnsCacheExpiration – Wydłuż okres przechowywania adresów DNS w pamięci cache z 60 do 3600.
network.http.max-connections – Zwiększ maksymalną liczbę jednoczesnych połączeń do 48 lub 96.
network.http.max-connections-per-server – Zwiększ maksymalną liczbę połączeń na serwer z 15 do 24.
network.http.max-persistent-connections-per-server – Zwiększ maksymalną liczbę trwałych połączeń z serwer z 6 do 12.

To już wszystkie zmiany w about:config. Uruchamiamy ponownie przeglądarkę i sprawdzamy czy rzeczywiście jest szybciej.

Inne wpisy:

optymalizacja-mozilli-firefox-cz-3

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie