|  | 

Informatyka

Pikanie BIOS-u – znaczenia dźwięków.

Pikanie BIOS-u – znaczenia dźwięków.

Pikanie BIOSu znaczenia dzwiekow. Pikanie BIOS u znaczenia dźwięków.Kiedy komputer dostrzega problem lub ulega awarii, często towarzyszą temu różnego rodzaju schematy i scenariusze piknięć. Ważne, aby zapamiętać które pikniecie było dłuższe, a które krótsze. Pozwoli to na szybkie znalezienie przyczyny awarii. Specjalnie dlatego napisano program, który uzbrojono w wiedzę na temat dźwięków wydawanych przez BIOS podzielonych w zależności od producenta. Dzięki temu bez problemu możemy zdiagnozować komputer i znaleźć przyczyny wydawania tych dźwięków.

Podobny program, który rozpoznawał przyczyny błędów BSOD za pomocą kodu błędu, opisywałem już w jednym z artykułów i znajdziecie go tutaj.

Dzisiejsza aplikacja, która nazywa się Beep Codes Viewer działa w podobny sposób. Jest równie mała i nie wymaga instalacji. Wystarczy wypakować i uruchomić.

Program podzielono na zakładki. Każda z nich przypisana jest do innego producenta. Aby dowiedzieć się, jaki jest nasz BIOS, należy kliknąć na przycisk „BIOS Information„. Pojawi nam się wersja, data wydania, jednak interesuje nas rubryka obok „Manufacturer„. Właśnie tam jest podana nazwa producenta.

Sprawdzamy, która zakładka jest dla naszego BIOS-u i zostajemy w niej. Tak jak wcześniej mówiłem, ważne aby zapamiętać długość i ilość dźwięków (np jedno krótkie piknięcie i trzy długie). Z listy dostępnych scenariuszy, klikamy na ten, który wystąpił u nas. Dla przypomnienia dodam, że „long” oznacza długi dźwięk, a „short” krótki.

Znaczenie pikniec biosu w beep codes viewer 300×235 Pikanie BIOS u znaczenia dźwięków.

W ramce pod listą wyświetli nam się wyjaśnienie tego schematu dźwięków. Informacja oczywiście po angielsku. Można się tutaj wspomóc translatorem.

Inne wpisy:

pikanie-bios-u-znaczenia-dzwiekow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie