|  | 

Informatyka

Prosta aktualizacja i wyszukiwanie sterowników.

Prosta aktualizacja i wyszukiwanie sterowników.
Prosta aktualizacja i wyszukiwanie sterownikow Prosta aktualizacja i wyszukiwanie sterowników.Dziś chciałbym przedstawić Wam pewien ciekawy program, który w prosty i szybki sposób przeskanuje nasz komputer i sieć w poszukiwaniu nowszych wersji sterowników niż te aktualnie zainstalowane, a także znajdzie te, które powinny zostać zainstalowane a nie są. Szczególnie przydatny dla laików, którym pomoże w zainstalowaniu odpowiednich sterowników.

Program nazywa się Driver Easy, który jest zarówno darmowy jak i płatny. Różnica pomiędzy płatnym a niepłatnym jest taka, że istnieje różnica w prędkości pobierania sterowników jak i również w wersji free można pobierać tylko jeden plik w danym czasie. Aplikacja wymaga Net Framework 2.

Gdy masz już program pobrany i zainstalowany praktycznie sam się uruchomi za pierwszym razem lub uruchamiasz za pomocą ikony.
Aby sprawdzić czy są dostępne aktualizacje sterowników bądź jakichś brakuje, w głównym oknie programu klikamy na duży przycisk “Scan Now“.

drivereasy 300×208 Prosta aktualizacja i wyszukiwanie sterowników.

Program przeszuka komputer i wyświetli wyniki dzieląc je na “przeterminowane” (Outdated) i niezainstalowane (Missing). Aby zaktualizować je, klikamy “Get Drivers“.

W następnym etapie mamy możliwość wybrania poszczególnego sterownika lub pobranie wszystkich. Przycisk “Download” rozpocznie pobieranie wskazanego sterownika lub pobieramy wszystkie za pomocą przycisku “Download All“.

Wszystkie pobrane pliki domyślnie znajdują się w folderze: C:\Users\Twoja Nazwa\AppData\Roaming\Easeware\DriverEasy\drivers.

Gdy pobierzemy już sterowniki możemy przystąpić do ich instalacji. To już niestety trzeba wykonać ręcznie.

A pod przyciskiem “Tools” znajdziemy narzędzia do tworzenia kopii zapasowych sterowników oraz do ich przywracania.

Inne wpisy:

prosta-aktualizacja-i-wyszukiwanie-sterownikow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie