|  | 

Edukacja i Nauka

Rodzaje uczelni wyższych

Rodzaje uczelni wyższych
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Uczelnie wyższe, na których można studiować są w dzisiejszych czasach coraz bardziej unifikowane. Nie jest to dobre działanie. Specjalizacja uczelni powodowała, że poziom nauczania na tych uczelniach był wyższy. Wiadomo, jeżeli uczelnia kieruje całe swoje zainteresowanie w jedną stronę to staje się w tej dziedzinie wyjątkowym specjalistą.
Jednocześnie, jeżeli uczelnia zmuszona jest do tego by się unifikować, to musi również poszerzyć nieco zakres swojej oferty edukacyjnej, a to już wymusza także przekierowanie swojego zainteresowania naukowego i jego rozproszenie.
Wiadomo, że takie rozproszenie może wpłynąć na poziom nauki i poziom wiedzy przekazywanej przez wykładowców.
Dawniej, było bowiem tak, że uczelnie wyższe dzieliły się zasadniczo na uniwersytety i akademie. Uniwersytety z założenia były bardziej ogólne. Dostosowane do ogólnego kształcenia i naukowcy byli do tego przygotowani. Natomiast akademie były bardziej specjalistyczne, bardziej zawodowe. Przykładem niech będzie akademia morska czy medyczna. Dziś wszystko to są już uniwersytety.

Inne wpisy:

rodzaje-uczelni-wyzszych

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca Jestem rozbawiony słuchając, jak ludzie próbują opisać niektóre z moich iluzji. Kiedyś, gdy byłem w Madrasie w Indiach, pokazywałem, jak sprawiam, że moja córka unosi się wewnątrz szkieletu wielkiej piramidy. Następnego dnia kelnerka z podnieceniem opowiadała mi, co kilkoro jej klientów powiedziało o moim pokazie. Według nich nie tylko sprawiłem, że córka

  • Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie Frazier cytuje artykuł z „California Living”, niedzielnego dodatku do gazet, takich jak: „Examiner” i „Chronicie” w San Francisco i „Los Angeles Herald Examiner”. Artykuł „Znajdowanie ciał przez media” z 9 marca 1980 roku donosi o przypadkach, kiedy media rzekomo pomogły policji wyjaśnić przestępstwa. Frazier zwraca uwagę na braki tych relacji, w których