|  | 

Edukacja i Nauka

Self-publishing

Self-publishing
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Twórczość literacka w internecie jest niezwykle rozwiniętą działalnością. Istnieją całe strony poświęcone rodzimej literaturze, dyskusji o najnowszych trendach w beletrystyce czy nowościach wydawniczych i organizowanych wieczorach wydawniczych/literackich.

Osobną kwestią stanowią młodzi adepci sztuki pisarskiej chcący zarówno pochwalić się swoja twórczością literacką, jak i też pragnący wydać książkę w formie ebooka i zaistnieć w sieci. Self-publishing, bo o nim mowa, szturmem zdobywa kolejne kraje. O czym mowa? O pomyśle wydawania książek samodzielnie, bez pomocy wydawnictwa, osób zaangażowanych w skład i łamanie, korektę, promocję i finansowanie książki.

Bycie selfpublisherem nie jest jednak usłane różami, toteż z pomocą mogą przyjść nowoczesne portale, które pomagają bezpłatnie wydać własną twórczość czy to literacką, czy muzyczną (można wydać własny album w postaci dostępnych do pobrania plików w formacie .mp3). Dodatkowo, prócz samej możliwości wydania swojego dzieła literackiego czy muzycznego istnieje możliwość zapoznania się z innymi członkami serwisu, co razem tworzy społeczność muzyczną czy literacką zaznajomioną z ideą self-publishingu.

Stąd już tylko krok do nawiązania cennych relacji, wymianie informacji i wskazówek oraz cennych dyskusji nad wyższością ebooka nad papierową książką. Samo publikowanie ebooka czy utworów mp3 nie jest sukcesem, ale korzystając z wielu funkcjonalności ofertowanych przez portal zajmujący się promowaniem idei self-publishing, można z łatwością nabyć kompetencje osoby zajmującej się w procesie wydawniczym korektą, składem czy łamaniem tekstu. Przynajmniej w wymiarze podstawowym. Nieocenioną zaś kopalnią wiedzy są rady dotyczące promocji własnej twórczości literackiej (muzycznej), bo tutaj większość z zasad jesteśmy w stanie opanować i samodzielnie wdrożyć. Nie pozostaje więc nic innego jak z odwagą i uśmiechem odważyć się na wypłynięcie na szerokie wody Internetowej popularności.

Inne wpisy:

self-publishing

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca Jestem rozbawiony słuchając, jak ludzie próbują opisać niektóre z moich iluzji. Kiedyś, gdy byłem w Madrasie w Indiach, pokazywałem, jak sprawiam, że moja córka unosi się wewnątrz szkieletu wielkiej piramidy. Następnego dnia kelnerka z podnieceniem opowiadała mi, co kilkoro jej klientów powiedziało o moim pokazie. Według nich nie tylko sprawiłem, że córka

  • Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie Frazier cytuje artykuł z „California Living”, niedzielnego dodatku do gazet, takich jak: „Examiner” i „Chronicie” w San Francisco i „Los Angeles Herald Examiner”. Artykuł „Znajdowanie ciał przez media” z 9 marca 1980 roku donosi o przypadkach, kiedy media rzekomo pomogły policji wyjaśnić przestępstwa. Frazier zwraca uwagę na braki tych relacji, w których