Zaznacz stronę

Od czego zacząć profesjonalną przygodę z turniejami CSGO?

Counter Strike: Global Offensive jest grą, która w obecnych czasach cieszy się największym powodzeniem wśród gier eSportowych na świecie. Rok do roku nagrody we wszelkiej maści turniejach wzrastają do niewyobrażalnych poziomów setek tysięcy dolarów. Wielu uważa, że profesjonalne granie w CS:GO jest przeznaczone wyłącznie dla ograniczonej grupy najlepszych z najlepszych. Aby do nich dołączyć trzeba być zdeterminowanym i ambitnie dążyć ciężką pracą do polepszania swoich umiejętności.

Wielu młodych graczy posiadających dobre umiejętności oraz setki godzin doświadczenia w casualowych meczach CS:GO często chce rozpocząć gre na poważnie. Trudnością często okazuje się szukanie informacji o imprezach i turniejach, w których może wystartować początkujący gracz. Jeżeli coraz lepiej idą Ci matchmakingi oraz uważasz, że jesteś gotów na kolejny krok w swojej e-sportowej karierze, zapraszamy do lektury naszego krótkiego poradnika, w którym pokazujemy gdzie warto wystartować i jakie turnieje cs go wybrać aby pchnąć swoje CSowe umiejętności na kolejny poziom.

Rozgrywaj mecze CS:GO i pokaż się szerszej publiczności

gracz w CSGO

Aby stać się zawodowym oraz profesjonalnyn graczem CS:GO należy całkowicie oddać się tej dziedzinie i esportowej wirtualnej rywalizacji. Jak przy każdej umiejętności w której chcemy stać się perfekcyjni, wymagane jest zrzeczenie się wygód oraz wielu przyjemności w życiu. Poświęcenie maksymalnej ilości czasu na mecze cs go treningi i doskonalenie gamingowych umiejętności.

Wydawać by się mogło, że czas jest tutaj najtrudniejszym do znalezienia zasobem, w końcu każdy z nas posiada tylko 24h na dobę do wykorzystania, które może rozdzielać pomiędzy pracę, sen oraz odpoczynek. Bardzo istotną kwestią jest jednak dobrana i zgrana drużyna. Co z tego, jeżeli Ty będziesz dobrym graczem, jeżeli nie będziesz w stanie odpowiednio współpracować ze swoimi partnerami w grze?

Społeczność przyjmię kolejnego pro gamera dopiero wtedy kiedy ten na prawdę zabłyśnie na jednej z imprez. Profesjonaliści i obecnie celebryci lig Counter Strike rozpoczynali swoje przygoty najczęściej od małych i lokalnych turniejów CS:GO. Jeżeli wystarczająco poważnie traktujesz CS’a, jest duża szansa na pokazanie się w tego typu meczach online. Udzielanie się w lokalnych społecznościach i pokazywanie regularnego wzrostu naszych umiejętności w grze jest jedną z najlepszych dróg do bycia zauważonym przez prestiżowe drużyny i kluby CS:GO.

Znajdź miejsca gdzie rozgrywają się Turnieje cs go!

Poniżej przedstawimy Wam podstawowe miejsca w sieci, gdzie można stanąć w szranki z innymi graczami w turniejach Counter Strike Global Offensive.

Jedną z najpopularniejszych stron oferującej tradycyjne gry 5 na 5 jest FACEIT. W serwisie możemy brać udział w organizowanych turniejach jak również zarabiać wirtualną walutę za którą potem możemy kupować nagrody w postaci skinów CSGO. Walute zdobywa się poprzez czynny udział w turniejach oraz codziennych drabinkach rankingowych.

Serwis jest obecnie jedną z najpopularniejszych platform do półprofesjonalnej gry w mecze CS GO. Jeżeli jesteś wystarczająco dobry, oprócz standardowych turniejów oraz meczy jest dostępna specjalna liga FPL dostępna dla bardziej profesjonalnych graczy.

Ligi Counter Strike – wybierz tą która odpowiada Ci najbardziej!

turniej

Następą platformą wspirającą tym razem drużynowe rozgrywki jest ESL – Electronic Sports League. Organizowane są tam turnieje najczęściej sponsorowane wieloma cennymi nagrodami w trybach 1v1, 2v2, 5v5. Jest to jedno z miejsc, gdzie może ziścić się Wasz „gamingowy sen”, ESL bowiem często na przełomie marca i kwietnia organizuje otwarty dla wszystkich turniej kwalifikacyjny, którego zwycięzcy mogą wziąć udział w Mistrzostwach Polski turnieje CS:GO, organizowanych corocznie w Katowicach.

Ciekawą alternatywą jeżeli jesteśmy przekonani o swoich umiejętnościach oraz chcielibyśmy „zainwestować” w naszą gre jest liga ESEA. W przeciwieństwie do innych tego typu przedsięwzięć, jest to platforma płatna, dzięki czemu oferuje ona dużo wyższej jakości rozrywkę.

Poprzez płatność za uczestnictwo w lidze, turnieje cs go tam organizowane cecują siędużo mniejszym pradopodobieństwem spotkania problematycznych młodych graczy, którzy często utrudniają życie innym członkom swojej drużyny czy przeciwnikom, jako tokstyczny sposód odreagowania.

Profesjonalna platforma Gfinity, wielu osobom napewno bardzo dobrze znana poprzez obserwowanie czołowych polskich graczy streamujących na Twitchu, jak chociażby Izaak.

Liga przeznaczona jest jednak dla graczy z wyższej półki. Więc jeżeli nie czujesz, że Twoje umiejętności są na wystarczającym poziomie aby stanąć do walki w turnieju z graczami robiącymi to na co dzień profesjonalnie, radzimy rozpoczęcie od przygody od innych lig esportowych.

Kolejna strona która oferuje nam zbieranie wirtualnej waluty. Po zarejestrowaniu się w serwisie PvPro do dyspozycji otrzymujemy określoną pule wirtualnych coins’ów za które możemy wykupywać dostęp do gier. Można uczestniczyć w grach, do których nie trzeba wykupywać dostępu poprzez wirtualną walute, ale i nagrody ze zwycięzca w takiej rozgrywce czy turnieju są natrualnie dużo mniejsze.

Strona ta polecana jest dla graczy, którzy kolekcjonują skiny, które w dużej mierze stanowią tutaj nagrody za wygrane mecze.

mecze cs go

Drużyna to podstawa

Gra Counter Strike jest rogrywką drużynową. Bez skutecznego i zepołowego działania nie ma wygranej. Jeżeli nie jesteś zżtyty ze swoimi kolegami z drużyny do tego stopnia żeby prawie przewidywać ich ruchy, to przyjdzie inna drużyna która rozumie się lepiej niż Twoja i zwyczajnie spuści Wam łomot. Pamiętaj o tym, że podstawą jest zrozumienie i odpowiednia hierarchia, lider, strzelcy oraz snajper. Godziny wytrwałych treningów i docierania charakterów w grze są równie ważne, co indywidualne umiejętności każdego z graczy.

Stwórz z nami spis lig!

Już nie długo na naszej stronie otrzymacie dokładne recenzje i opisy wszystkich lig, meczów oraz turniejów Counter Strike Global Offensive wraz z rozróżnieniem na kategorie czy przeznaczone są dla profecjonalnych graczy turniejowych, czy próg wejścia jest dostępny dla zwykłych steamowych szaraczków. Jeżeli jesteś zainteresowany kotnaktem z nami, chciałbyś zgłosić swój turniej lub ligę do naszej strony, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie dodamy informację o Twojej imprezie esportowej w naszej bazie danych!

Staramy się zaagregować imprezy związane z CS:GO oraz pomóc wypromować mniejsze inicjatywy związane z turniejami CSGO dla początkujących. Naszą pomoc oferujemy za darmo! Tutaj nikt nie zarzuci Ci, że reklamujesz swoją stronę lub imprezę bez po rozumienia z administracją serwisu. Chcemy aby wszelkiej maści nawet małomiasteczkowe imprezy (bez urazy dla wszystkich mieszkańców małych miasteczek i wsi! W Was też drzemie potencjał CSowego profesjonalnego gracza!) miały możliwość dotarcia do szerszego grona odbiorców.

Uważamy że esport jest tak samo angażujący i interesujący jak standardowe dyscypliny sportowe. Dlatego warto tworzyć zrzeszenia, organizacje i kluby które skupiają w okół siebie pasjonatów elektrocznicnej rozgrywki. Sprawmy aby esport był traktowany na równi ze sportem!