|  | 

Informatyka

Ukrywanie dowolnej partycji w Windows.

Ukrywanie dowolnej partycji w Windows.

Ukrywanie dowolnej partycji w Windows. Ukrywanie dowolnej partycji w Windows.Każdy może znaleźć się w sytuacji, w której będzie chciał ukryć jedną, dwie lub wszystkie partycje dostępne na dysku. Nie jest to wcale takie trudne,a możemy tym sposobem ukryć wszystko. Ukryjemy dysk wymienny, partycję systemową, jak również wszystkie widziane partycje na raz. Wystarczy nam jedynie dostęp do systemowego rejestru i umiejętność prostego dodawania.

Aby nie owijać niepotrzebnie w bawełnę, od razu zacznę pisać, jak ukryć dowolną partycję w komputerze.

Otwieramy edytor rejestru (START -> Uruchom -> regedit) i udajemy się do gałęzi [HKEY_CURRENT_USER\ Software\ Microsoft\ Windows\ CurrentVersion\ Policies\ Explorer]. W prawej kolumnie tworzymy nową wartość DWORD. Klikamy PPM -> Nowy -> Wartość DWORD i nazywamy ją „NoDrives„.

Teraz, w zależności od tego, jaką oraz ile partycji chcemy ukryć, nadajemy jej odpowiednią wartość. Klikamy dwukrotnie na nowo utworzonej wartości w sekcji „System” zaznaczając „Dziesiętny” i wpisujemy odpowiednią liczbę dla odpowiedniej partycji (lista poniżej).

Ukrywanie dowolnej partycji w Windows w rejestrze 300×117 Ukrywanie dowolnej partycji w Windows.

Zapisujemy zmiany. Wylogowujemy się i logujemy ponownie, aby zobaczyć zmiany.

I to jest tak naprawdę cała filozofia ukrywania partycji w systemie Windows. Jest to droga przez rejestr, w przyszłości opiszę również sposób ukrycia za pomocą wiersza polecenia.

W zależności od litery partycji, którą bądź które chcemy ukryć, wpisujemy odpowiednią liczbę. Na przykład: aby ukryć partycję E, wpisujemy liczbę 16 i zapisujemy zmiany. Jeśli chcemy ukryć więcej partycji, musimy dodać przedstawione wartości. Na przykład: aby ukryć partycję C, D i E, dodajemy 4+8+16 i wynik wpisujemy do rejestru. W tym przypadku będzie to 28.

Lista została przygotowana w postaci prostej, graficznej tabeli. Proszę kliknąć na zdjęcie, aby powiększyć.

Inne wpisy:

ukrywanie-dowolnej-partycji-w-windows

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie