|  | 

Informatyka

Usuwanie punktów przywracania systemu w Windows7.

Usuwanie punktów przywracania systemu w Windows7.

Jak usunac punkty przywracania systemu w Windows 7 150×150 Usuwanie punktów przywracania systemu w Windows7.Punkty przywracania systemu to niezbędna i najlepsza funkcja systemów Windows. Niejednokrotnie dzięki punktom przywracania zdołałem naprawić problemy z komputerem. Oprócz ratowania “skóry”, punkty te zabierają także mnóstwo miejsca na dysku twardym, a im więcej tych punktów, tym mniej miejsca na partycji systemowej. Od czasu do czasu, usunięcie wszystkich starych punktów i utworzenie jednego, aktualnego, pozwoli odzyskać trochę miejsca na naszym dysku.

Wbrew pozorom, usunięcie tych punktów jest bardzo proste, choć wielu użytkowników nie zdaje sobie z tego sprawy.

Aby usunąć stare, zalegające punkty przywracania, otwieramy menu START i na menu “Komputer“, klikamy PPM i wybieramy “Właściwości“. Klikamy następnie z lewej strony na “Zaawansowane ustawienia systemu” i przechodzimy do zakładki “Ochrona systemu“. Poniżej powinien być przycisk “Konfiguruj” – klikamy na niego i aby usunąć wszystkie dotychczasowo utworzone punkty, wybieramy “Usuń“.

Aby wiedzieć, ile miejsca odzyskaliśmy, powyżej jest licznik “Aktualnie w użyciu“. Po usunięciu punktów w użyciu będzie 0 bajtów. Przed usunięciem wyświetlana jest liczba aktualnie zajmowanego miejsca przez punkty przywracania.

Jeśli już usuniemy wszystkie punkty, dobrze jest na wszelki wypadek, utworzyć aktualny. Zamykamy to okienko przyciskiem “Ok” i pod przyciskiem “Konfiguruj” jest przycisk “Utwórz“. Klikamy na niego, wprowadzamy nazwę punktu i zostaje on utworzony.

Regularne czyszczenie pozwoli oszczędzać miejsce na partycji, a zawsze będziemy mieć taki punkt “na wszelki”.

Inne wpisy:

usuwanie-punktow-przywracania-systemu-w-windows7

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie