|  | 

Informatyka

Usuwanie zbędnych kopii zapasowych poprawek Service Pack.

Usuwanie zbędnych kopii zapasowych poprawek Service Pack.

Usuwanie zbednych kopii zapasowych poprawek Service Pack. 150×150 Usuwanie zbędnych kopii zapasowych poprawek Service Pack.System Windows, aby zainstalować poprawkę Service Pack, tworzy różnego rodzaju kopie zapasowe na wypadek deinstalacji tych poprawek. Jeśli jednak zainstalowaliśmy Service Pack, jesteśmy zadowoleni z jego działania i nawet na myśl nam nie przychodzi, aby go usuwać, możemy zwolnić nieco miejsca na dysku, gdyż właśnie te kopie pochłaniają cenne megabajty miejsca. W bardzo prosty sposób, bo za pomocą jednej komendy, możemy pozbyć się tych plików w systemie Windows 7.

W systemie Windows XP, sprawa była nieco bardziej skomplikowana, ponieważ musieliśmy ręcznie usuwać foldery z kopiami. Dwa obszerne artykuły zostały poświęcone ręcznemu usuwaniu zbędnych plików. Pierwszy, czyli główna część oraz drugi, jego uzupełnienie. W pierwszym z nich zostało opisane co zrobić, aby pozbyć się kopii zapasowych poprawek systemowych.

Aby usunąć zbędne pliki w Windows 7, otwieramy menu START i wyszukujemy „wiersz polecenia” lub „cmd„. Na wyniku klikamy PPM i uruchamiamy go z uprawnieniami administratora.

Wpisujemy dokładnie taki ciąg: „dism /online /cleanup-image /spsuperseded” i klikamy enter.

Wszystkie kopie zapasowe plików zostaną usunięte. Jednak pamiętajcie, aby zrobić to tylko wtedy, gdy jesteśmy pewni, że nie chcemy deinstalować poprawek. Jeśli skorzystacie z powyższej komendy, zwolnicie miejsce na dysku, ale nie będzie już możliwości odinstalowania Service Pack z bieżącej instalacji systemu.

Inne wpisy:

usuwanie-zbednych-kopii-zapasowych-poprawek-service-pack

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie