|  | 

Informatyka

Windows BSOD w dowolnym kolorze.

Windows BSOD w dowolnym kolorze.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Windows BSOD w dowolnym kolorze.

Windows BSOD w dowolnym kolorze. 150×150 Windows BSOD w dowolnym kolorze.Jeśli systemowi Windows, coś się nie spodoba lub spotka jakiś problem, często reaguje w najgorszy możliwy sposób wyświetlając BSOD, czyli Blue Screen Of Death. Potocznie mówiąc, mam na myśli niebieski ekran, który informuje nas o jakimś poważnym błędzie. Powstała aplikacja, która pozwala na własne skonfigurowanie kolorów tła i tekstu takiego błędu i wywołanie prawdziwego BSOD natychmiast.

Malutki program nazywa się dość wymownie – NotMyFault.

Pobieramy archiwum z programem i wypakowujemy. Jeśli posiadamy system 32-bitowy, otwieramy folder “exe“, a następnie “Release” i odpalamy “NotMyFault.exe“.

W przypadku posiadania systemu 64-bitowego, wchodzimy odpowiednio exe -> x64 -> Release i dopiero uruchamiamy “NotMyFault.exe“.

Interesuje nas jedynie przycisk “BSOD Colors“. Klikamy na niego i zmieniamy kolor tła i tekstu za pomocą przełączników “FG” dla tekstu i “BG” dla tła. Kiedy zdecydujemy się już na oprawę wizualną, możemy sprawdzić jak to będzie wyglądać w rzeczywistości.

Zmiana koloru BSOD i wywolanie bledu 168×300 Windows BSOD w dowolnym kolorze.

Do wywołania BSOD służy przycisk “Do Bug“. Zapiszcie wszystko to, czego nie chcecie stracić, bo wywołany błąd będzie prawdziwym błędem, a nie tylko jego wirtualizacją. Po takim błędzie, system powinien bez problemu się uruchomić, ale różnie może się zdarzyć. Jeżeli w najgorszym przypadku, system odmówi posłuszeństwa, skorzystajmy z opcji przywracania systemu, a przed rozpoczęciem ze zmianą kolorów i wywoływaniem błędów, utwórzmy puntk przywracania, aby było do czego wracać w razie problemów. Tutaj została opisana procedura przywracania systemu z nośnika instalacyjnego.

Inne wpisy:

windows-bsod-w-dowolnym-kolorze

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie