|  | 

Informatyka

Włączanie akceleracji grafiki w Google Chrome 9.

Włączanie akceleracji grafiki w Google Chrome 9.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Włączanie akceleracji grafiki w Google Chrome 9.
Wlaczanie akceleracji grafiki w Google Chrome 9. 150×150 Włączanie akceleracji grafiki w Google Chrome 9.Druga wersja artykułu poświęconego włączaniu sprzętowej akceleracji grafiki (i nie tylko) w Google Chrome. W pierwszym artykule opisałem sposoby działające z wersją 7 oraz 8. Dzisiejszy wpis przeznaczony jest dla osób, które po wpisaniu „chrome://labs” lub „about:labs” na pasku adresu, widzą jedynie białą ścianę i nic więcej. Nie wiem dlaczego się tak dzieje, lecz Google udostępnia również trzecią drogę modyfikacji ustawień w swojej przeglądarce i nikt nie powinien mieć z nią problemu.

Obecnie na kanale Dev, dostępna jest już wersja oznaczona numerkiem 9. To właśnie na niej testowałem tą drogę modyfikacji, jednak najprawdopodobniej można z tego sposobu skorzystać bez względu, jakiej konkretnie wersji używamy. Dajcie znać w komentarzach.

A wystarczy jedynie wpisać na pasku adresu „chrome://flags” lub „about:flags” i wcisnąć Enter. Jest to kolejna droga, aby dostać się do laboratorium przeglądarki Google Chrome, ale bez białej, pustej strony. Przyciskiem „Włącz„, włączamy lub wyłączamy odpowiednie modyfikacje testując je w naszej przeglądarce.

Za sprzętową akcelerację grafiki odpowiada oczywiście opcja o nazwie „GPU Accelerated Canvas 2D„. Klikamy pod nią na przycisk „Włącz„, a następnie na samym dole „Restart now„, aby uruchomić ponownie przeglądarkę.

I to jest cała filozofia sprzętowej akceleracji w Google Chrome. niby nic trudnego, ale Chrome to na tyle tajemnicza przeglądarka, że wiele osób ma właśnie z takimi prostymi sprawami, problemy. Właśnie dla nich te artykuły.

Inne wpisy:

wlaczanie-akceleracji-grafiki-w-google-chrome-9

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie