|  | 

Informatyka

Włączanie i wyłączanie Aero z menu kontekstowego.

Włączanie i wyłączanie Aero z menu kontekstowego.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Włączanie i wyłączanie Aero z menu kontekstowego.

Wlaczanie i wylaczanie Aero z menu kontekstowego. Włączanie i wyłączanie Aero z menu kontekstowego.W przypadku słabszych jednostek, wyłączenie Aero staje się koniecznością. Artykuł dotyczący sposobu wyłączenia interfejsu pojawił się na blogu już dawno temu, więc korzystających ze słabszych komputerów, zapraszam do jego przeczytania. Może się jednak zdarzyć, że nasz komputer radzi sobie z tym całym Aero, jednak w pewnych momentach chcielibyśmy je szybko włączyć lub wyłączyć. Dlatego w tym poradniku przedstawię sposób na dodanie skrótu do menu kontekstowego Windows, który umożliwi nam jego wyłączenie i włączenie.

Tekst dotyczący trwałego wyłączenia Aero, znajdziecie tutaj.

Wyłączanie Aero:

Aby dodać skrót wyłączający Aero do menu kontekstowego, należy przeprowadzić kilka modyfikacji w rejestrze. W tym celu, otwieramy edytor rejestru (wyszukujemy „regedit” w menu START) i przechodzimy do gałęzi [HKEY_CLASSES_ROOT\ Directory\ Background\ shell]. W prawej kolumnie klikamy PPM -> Nowy -> Klucz i nazywamy go tak, jaką nazwę chcemy widzieć w menu kontekstowym (np. Wyłącz Aero).

Otwieramy klucz, który przed chwilą utworzyliśmy i w nim dodajemy w taki sam sposób kolejny, który nazywamy „Command” i otwieramy go. Istnieje tam już wartość o nazwie „domyślna„. Otwieramy ją podwójnym kliknięciem, wpisujemy komendę „NET STOP UXSMS” i potwierdzamy zmiany.

Skrot wylaczajacy aero w menu kontekstowym 300×154 Włączanie i wyłączanie Aero z menu kontekstowego.

Zamykamy edytor, klikamy PPM na pulpicie i sprawdzamy, czy opcja działa (jeśli mamy Aero włączone). Jeśli taka opcja nadal nie istnieje, przeładujmy rejestr bez uruchamiania komputera.

Włączanie Aero:

W taki sam sposób dodajemy skrót, włączający Aero. Różnią się tylko ostatnią komendą, którą wpisujemy do wartości domyślnej. Do włączania interfejsu służy komenda „NET START UXSMS„.

Aby była jasność, tak ma to wszystko wyglądać.

Inne wpisy:

wlaczanie-i-wylaczanie-aero-z-menu-kontekstowego

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie