|  | 

Informatyka

Zabezpieczanie plików i folderów hasłem.

Zabezpieczanie plików i folderów hasłem.

Ikony PNG 392 150×150 Zabezpieczanie plików i folderów hasłem.Chciałbyś by pliki z jakiegoś folderu były niedostępne dla nieupoważnionych osób? Oczywiście można użyć wbudowanej funkcji ukrywania folderów w systemie Windows, jednak przeważnie jest tak, że ukrywamy pliki za pomocą tej funkcji osobom, które mniej więcej znają się na działaniu systemu i odblokowanie ukrytych plików nie stanowi dla nich żadnego problemu. Przedstawię Wam małą aplikacje za pomocą, której uniemożliwimy nieupoważnionym osobom dostępu do wybranego folderu.

Pobieramy program o nazwie „Lock&Unlock Folder„, jest on przystosowany do wszystkich systemów operacyjnych. Aplikacja jest bezpłatna oraz w polskiej wersji językowej. Program dostępny jest po linkiem znajdującym się na końcu tego artykułu.

Lock and Unlock folder 300×261 Zabezpieczanie plików i folderów hasłem.

Po pobraniu w.w. programu, wypakowujemy go za pomocą programu ‘WinRAR” w dowolne miejsca dysku swojego komputera. Klikamy w ikonę wypakowanego programu by go uruchomić. Aplikacja nie wymaga instalacji, włączasz – używasz.
1. Blokada Folderów

W oknie programu znajduje się kilka ikon, by wybrać folder, plik który chcemy zablokować klikamy w ikonę oznaczoną trzema kropkami „…„. Pojawi się karta w której musimy wyszukać katalog do zablokowania, by zaakceptować swój wybór klikamy ikonę „Ok„.

Poniżej ikony „…„, znajdują się dwa puste pola w których musimy wpisać swoje hasła by zablokować folder.

Jeszcze niżej znajduje się pole do odznaczenia o nazwie „Podkatalogi (!)„, odznaczamy ją tylko wtedy gdy chcemy aby wszystkie podfoldery w katalogu który chcemy zablokować były również niedostępne dla innych.

Na końcu by zablokować folder klikamy ikonę „Zablokuj„.
2. Odblokowywanie folderów.

By odblokować zablokowany wcześniej folder szukamy za pomocą ikony „…„, folderu który jest zablokowany, swój wybór akceptujemy ikoną „Ok„. Następnie klikamy przycisk „Odblokuj” i czekamy, aż program odblokuje dany katalog.

Inne wpisy:

zabezpieczanie-plikow-i-folderow-haslem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie