|  | 

Informatyka

Zarządzanie interfejsem Aero w systemie Windows 7 i Vista.

Zarządzanie interfejsem Aero w systemie Windows 7 i Vista.

Przy okazji ostatniego opisu, dotyczącego malutkiego programiku do prostej zmiany opcji funkcji Prefetch, postanowiłem opisać kolejny ciekawy program. Tym razem omawiany program przeznaczony jest do szerokiej konfiguracji Aero w Windows Vista i 7. Jednak nie tylko. Został rozszerzony o dodatkowe funkcje optymalizacji komputera, co poprawia jego funkcjonalność.

Magiczna aplikacja to AeroTweak (zdjęcie). Co dokładnie możemy dzięki niej zmienić? Włączyć lub wyłączyć Aero Peek, Snap i Shake, o czym pisałem niedawno. Ponadto zoptymalizujemy wyłączanie i przyspieszanie komputera, wyłączymy niektóre komunikaty i dymki oraz mamy możliwość zablokowania takich opcji komputera, jak wiersz polecenia, panel sterowania (również ręcznie), edytor rejestru lub nawet Windows Update. Funkcji i możliwości jest oczywiście więcej, ale to już musicie sami spróbować.

Jest on niestety napisany w języku angielskim, co może niektórym utrudniać pracę. Wymagana jedynie podstawowa znajomość obcego języka. Obsługa jest jednak prostsza niż prosta.

Jak widzicie, po lewej są menu, a w głównym oknie po prostu zaznaczamy lub odznaczamy okienka.

Po skonfigurowaniu systemu, klikamy przycisk „Apply” i uruchamiamy komputer ponownie.

Inne wpisy:

zarzadzanie-interfejsem-aero-w-systemie-windows-7-i-vista

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie