|  | 

Informatyka

Blokada wybranych stron internetowych.

Blokada wybranych stron internetowych.

Blokada wybranych stron internetowych. 150×150 Blokada wybranych stron internetowych.Zauważyłem, że wiele osób szuka jakichś wtyczek, programów, które pozwoliłyby na zablokowanie (na przykład dzieciom) dostępu tylko do poszczególnych stron. Znalazłem więc taki program, który umożliwia blokowanie konkretnych stron i sami określimy ile oraz jakie to mają być strony. Aplikacja przydatna w szczególności dla rodziców, którzy nie chcą ograniczać dzieciom dostępu do komputera, a zarazem nie chcą pozwolić, aby oglądały i korzystały z pewnych zasobów Internetu.

Omawiany program nazywa się Any Weblock. Jest to darmowe narzędzie, które współpracuje ze wszystkimi systemami Windows.

Pobieramy (link na końcu), instalujemy i uruchamiamy program. Na samym wstępie zostaniemy zapytani, czy chcemy zablokować dostęp do programu hasłem. Wybieramy „Tak” lub „Nie” i przechodzimy dalej.

Aby dodać nasze blokowane strony, klikamy przycisk „Add„. Pojawi nam się nowe okno dodawania i w pierwszym polu wpisujemy adres strony np. „technomat.pl”. W niższych polach można dodać subdomeny wyżej wpisanej domeny, np „forum.technnomat.pl”. Jeśli natomiast nie chcemy danej strony, a jedynie jej niżej wymienione subdomeny, zaznaczamy okienko obok „Do not block this, but its subdomains below.”

Blokada wybranych stron w Any Weblock 300×206 Blokada wybranych stron internetowych.

Jak już dobierzemy odpowiednie ustawienia, zatwierdzamy je przyciskiem „Ok„. Zablokowana strona pojawi się na liście. W taki sam sposób można dodać dziesiątki stron, a później zaznaczać „ptaszkiem”, która z nich ma być w danym momencie blokowana.

Przycisk „Apply changes” ostatecznie zatwierdza zmiany. Wymagane jest ponowne uruchomienie przeglądarki, aby zobaczyć efekt.

Utworzoną listę można wyeksportować do pliku (kopia zapasowa listy) za pomocą opcji „Export„, jak również ją zaimportować („Import„). ”Remove” usuwa zaznaczoną stronę z listy blokowanych, a przycisk „Password” służy do utworzenia, zmiany lub usunięcia hasła do programu.

W przypadku korzystania z przeglądarki Google Chrome, wymagane jest również wyczyszczenie pamięci podręcznej cache. Jeśli tego nie zrobimy, strona zostanie zablokowana, ale przeglądarka podsunie możliwość załadowania jej z pamięci podręcznej. Taka blokada ostatecznie nic nam nie daje.

Inne wpisy:

blokada-wybranych-stron-internetowych

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie