|  | 

Edukacja i Nauka

Efektywna nauka

Przygotowania do egzaminu czy na zaliczenia to temat, który wielu uczniom i studentom w przenośni i dosłownie spędza sen z powiek. Co zrobić, by nasza nauka była efektywna? Jak poradzić sobie z dużym materiałem do przyswojenia?

Przede wszystkim nie ma co liczyć na to, że uda nam się nauczyć materiału z całego roku w kilka godzin przed egzaminem. Tego nie potrafią nawet najbardziej uzdolnieni studenci, a to dlatego, że nasz mózg przyswaja w bardzo specyficzny sposób i niezwykle ważne jest powtarzanie.

Najlepiej jest rozłożyć sobie wiedzę do przyswojenia na czas, który został nam na ten cel dany. Nie zapominajmy o tym, że w czasie tym także bardzo ważny jest odpoczynek umysłu, dotlenienie, a więc zajęcia na świeżym powietrzu oraz regularne powtórki.

Warto także znaleźć w sobie silną motywację do nauki. Jeśli nie widzimy sensu przyswajania danych informacji, zapewne będzie nam dużo ciężej je zapamiętać niż te, które naprawdę nas interesują lub są wyjątkowo ważne, na przykład nauka języka przed wymarzoną wycieczką zagraniczną.

Inne wpisy:

efektywna-nauka

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca

    Mały model odrzutowca Jestem rozbawiony słuchając, jak ludzie próbują opisać niektóre z moich iluzji. Kiedyś, gdy byłem w Madrasie w Indiach, pokazywałem, jak sprawiam, że moja córka unosi się wewnątrz szkieletu wielkiej piramidy. Następnego dnia kelnerka z podnieceniem opowiadała mi, co kilkoro jej klientów powiedziało o moim pokazie. Według nich nie tylko sprawiłem, że córka

  • Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie

    Media zwalczające zbrodnie Frazier cytuje artykuł z „California Living”, niedzielnego dodatku do gazet, takich jak: „Examiner” i „Chronicie” w San Francisco i „Los Angeles Herald Examiner”. Artykuł „Znajdowanie ciał przez media” z 9 marca 1980 roku donosi o przypadkach, kiedy media rzekomo pomogły policji wyjaśnić przestępstwa. Frazier zwraca uwagę na braki tych relacji, w których