|  | 

Informatyka

Gesty myszy w Windows 7.

Gesty myszy w Windows 7.

Gesty myszy w Windows 7 150×150 Gesty myszy w Windows 7.Korzystanie z gestów myszy upowszechniło się głównie w przeglądarkach internetowych i coraz częściej bywa przenoszone również do samego systemu i nawigacji po folderach. Znalezienie programu, który będzie współpracował z Windows XP, nie jest trudne. Problem zaczyna się, jeśli korzystamy na przykład z Windows 7 w wersji 64-bitowej. Takiej konfiguracji już nie obsługuje byle jaki program. Przyjrzę się aplikacji, która bez problemu wspiera wszystkie wersje Windows.

Just Gestures to dosyć nowy program. Dzięki temu jest kompatybilny z nowym systemem Windows 7.

Pobieramy więc z linków na końcu artykułu i instalujemy program.

Na samym początku po zainstalowaniu programu zostanie uruchomiony kreator. Nas interesuje na razie drugi ekran tego kreatora. Można w nim wybrać, pod którym przyciskiem myszy mają te gesty działać. Domyślnie jest o prawy przycisk i jest to najrozsądniejszy wybór. Nie musimy więc nic zmieniać, tylko przechodzimy dalej.

Trzeci ekran kreatora dotyczy kombinacji dwuklawiszowej gestów. Jeśli z tego nie zamierzamy korzystać, odznaczamy w lewym górnym rogu okienko obok “Double Button Combination” i przechodzimy dalej.

Czwarty ekran pozwala na konfigurację gestów i zastosowań rolki oraz dodatkowych klawiszy. Jeśli nie korzystamy, odznaczamy okienko obok “Wheel Button Combination” i przechodzimy dalej.

Kolejny ekran to regulacja “czułości” gestów. Na początek proponuję zostawić wszystko tak jak jest. W każdej chwili można je później zmienić.

Dopiero teraz pojawia się główne okno programu. Jest w nim wyświetlona lista obecnie aktywnych gestów. Po kliknięciu na jakikolwiek z nich, z prawej strony na białym tle wyświetli się animacja gestu.

Just Gestures Gesty myszy w Windows 7 300×246 Gesty myszy w Windows 7.

W prosty sposób możemy zmienić poszczególne gesty (ikona klucza), wyłączać je, włączać itp. Just Gestures w bardzo dobry sposób zastępuje także wszelkie dodatki do przeglądarki. Można go bez problemu tak skonfigurować, aby używać jednych gestów z jednego programu w każdym miejscu w komputerze. Wystarczy go tylko skonfigurować do własnych potrzeb.

Bez problemu działa ze wszystkimi systemami, także Windows 7 x64. Wymaga jedynie Microsoft .Net Framework 2.0, a dla systemów 64-bitowych jest do pobrania osobna wersja programu.

Inne wpisy:

gesty-myszy-w-windows-7

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie