|  | 

Informatyka

Jak wyłączyć Aero Peek, Aero Snap i Aero Shake w Windows 7?

Jak wyłączyć Aero Peek, Aero Snap i Aero Shake w Windows 7?

Wylaczanie Aero Peek Aero Snap i Aero Shake w Windows 7 150×150 Jak wyłączyć Aero Peek, Aero Snap i Aero Shake w Windows 7?Interfejs Aero zawiera w sobie, jak wiecie, kilka mniejszych funkcji. Mowa tutaj o tytułowym Peek, Snap i Shake. Nie każdy wie, co to są za opcje i jak działają. Niektórym mogą one przeszkadzać lub uważają, że są zbędne. Przedstawiam sposoby na wyłączenie owych funkcji w interfejsie Windows 7 – Aero.

Wyjaśniam więc dla niewiedzących, jak działają poszczególne mini-funkcje oraz, jak można się ich pozbyć.

Aero Peek – po najechaniu na przycisk “Pokaż pulpit” na pasku, tworzy wszystkie otwarte okna przeźroczyste z widocznymi ramkami.

Wyłączamy to w bardzo prosty sposób. Klikamy PPM na pasku zadań i wybieramy “Właściwości“. Na dole będzie do odznaczenia lub zaznaczenia opcja “Użyj programu Aero Peek do podglądu pulpitu“.

Aero Snap – umożliwia zmaksymalizowanie okna poprzez przeciągnięcie go do górnej krawędzi pulpitu. Funkcja obejmuje również przeciąganie do lewej i prawej krawędzi.

W tym przypadku wyłączenie nie jest już takie proste. Otwieramy “Panel sterowania” i ustawmy widok kategorii, abyśmy od razu trafili. Otwieramy sekcję “Ułatwienia dostępu” i wybieramy “Zmień sposób działania klawiatury“. Na samym dole znajdziemy opcję, którą odznaczamy bądź zaznaczamy. Mowa dokładnie o “Zapobiegaj automatycznemu rozmieszczaniu okien przeniesionych na krawędź ekranu“.

Wylaczanie Aero Snap w Windows 7 300×215 Jak wyłączyć Aero Peek, Aero Snap i Aero Shake w Windows 7?

Zapisujemy zmiany i Aero Snap już nie działa.

Aero Shake – minimalizuje wszystkie otwarte okna prócz tego “potrząsanego”. Wystarczy złapać za górny pasek okna i “potrząsnąć”.

Jeśli nie podoba nam się taka funkcja, otwieramy menu START i wyszukujemy “gpedit.msc“. Przechodzimy po kolei: Konfiguracja użytkownika -> Szablony administracyjne i klikamy na “Pulpit“. Wśród wielu opcji powinniśmy dostrzec taką jak “Wyłącz gest wstrząsania myszy interfejsu Aero minimalizujący okna“.

Inne wpisy:

jak-wylaczyc-aero-peek-aero-snap-i-aero-shake-w-windows-7

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie