|  | 

Informatyka

Jak wyłączyć Aero w Windows 7?

Jak wyłączyć Aero w Windows 7?

Nie można powiedzieć, że Windows 7 wygląda źle. Nie można również powiedzieć, że taki ładny wygląd pozostaje bez wpływu na pracę i wydajność komputera. Coś kosztem czegoś, jak zawsze. Aero w stanie spoczynku komputera, pochłania około 80MB pamięci RAM i moim zdaniem to sporo bez względu na to, jak mocny mamy komputer. To jest i obniża wydajność.
Arykuł jest dla osób, które chcą porzucić wygląd dla wydajności lub własnoręcznie dostosować wygląd systemu.

Aby wyłączyć aero, należy:
Wejść w START i na menu „Komputer” kliknąć PPM i wybrać „Właściwości„. Inną drogą, możemy wejść w Panel sterowania -> System i zabezpieczenia -> System.
Po lewej stronie wybieramy „Zaawansowane ustawienia systemu„, a następnie zakładkę „Zaawansowane„. W sekcji „Wydajność” klikamy na „Ustawienia„. Przechodzimy do zakładki „Efekty wizualne” i zaznaczamy „Niestandardowe„.

Tutaj możemy dostosować wygląd naszego Windowsa w zależności od upodobań. Jeżeli zależy nam na wydajności, wyłączmy jak najwięcej efektów. Polecam zostawić zaznaczone jedynie trzy:

Użyj cieni dla etykiet ikon pulpitu.
Użyj wizualnych stylów okien i przycisków.
Wygładź krawędzie czcionek ekranowych.

Nie stracimy dużo na wyglądzie, a poprawę wydajności na pewno odczujemy.

Inne wpisy:

jak-wylaczyc-aero-w-windows-7

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie