|  | 

Informatyka

Jak wyłączyć porty USB w systemach Windows?

Jak wyłączyć porty USB w systemach Windows?

Jak wylaczyc porty USB w systemach Windows Jak wyłączyć porty USB w systemach Windows?Gdy z jednego komputera korzysta więcej osób, rośnie ryzyko różnego rodzaju infekcji. Częstą drogą są wymienne nośniki podłączane przez porty USB. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pod naszą nieobecność na komputerze, uniemożliwić podłączanie jakichkolwiek urządzeń przez port USB. Istniej prosty sposób na wyłączenie portów USB pod kontrolą systemów Windows i aby to zrobić, musimy być oczywiście administratorami w systemie.

Administracyjne uprawnienia są niezbędnym warunkiem, który musi zostać spełniony, aby przedstawiona metoda działała.

Wszystko odbywać się będzie w rejestrze systemowym. Otwieramy menu START i wyszukujemy „regedit„. Na znalezionym wyniku klikamy PPM i wybieramy opcję „Uruchom jako administrator„.

Udajemy się do odpowiedniego klucza, czyli [HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Services\ USBSTOR]. W prawej kolumnie pojawi się kilka wpisów, jednak nas interesuje ten o nazwie „Start„. Otwieramy ten wpis do rejestru i zmieniamy jego wartość w systemie szesnastkowym z domyślnego 3 na 4.

Możemy zamknąć edytor. Teraz każde nowo podłączone urządzenie USB nie powinno zostać odczytane i uruchomione przez system. Wyłączenie portów nie spowoduje wyłączenia klawiatury ani myszki.

Aby przywrócić porty do działania, wystarczy zmienić wartość powyższego wpisu z powrotem na 3.

Inne wpisy:

jak-wylaczyc-porty-usb-w-systemach-windows

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie