|  | 

Cs go ligi

Klasy szkolne o profilu e-sportowym!

Technikum nr 4 im. Marii Curie-Skłodowskiej w Kędzierzynie-Koźlu było pierwszą ze szkół, które w ofercie swojego kształcenia wprowadziło profil informatyczny poświęcony e-sportowi! Jeszcze kilka lat nie od pomyślenia, dzisiaj jednak możliwe i zrealizowane! W raz z wzrostem zainteresowania e-sportem przez polaków, oraz perspektywami zarobkowymi związanymi z branżą e-sportów, szkoła wyszła na przeciw potrzebom oraz oczekiwaniom wielu młodych ludzi.

Połączenie edukacji oraz ulubionego hobby dużej części młodzieży, jakim jest gra w popularne strzelanki pokroju Counter Strike, jest dla wielu spełnieniem marzeń i motywacją do kontynuowania edukacji!

Idea stworzenia nowego profilu o takim a nie innym programie kształcenia powstała na bazie sondy przeprowadzonej wśród uczniów. Zostali oni zapytani o rodzaj zajęć oraz tematykę profilu, jaki zmotywowałby ich i przyciągnął do szkoły. Z racji, że na zachodzie oraz w dalekiej Korei Południowej, takie szkoły są już normą, również nasza młodziesz pasjonująca się grami, chciałaby mieć możliwości rozwoju w tym kierunku.

Trening klasy e-sportowej

W planie założone było utworzenie 30-sto osobowej klasy na profilu informatycznym, z czego conajmniej 50% osób będzie nastawione na rozwój w kierunku uprawiania e-sportu i przygotowywaniu się do turniejów gier komputerowych. Głównym założeniem e-sportowej klasy jest kształcenie zawodowych i profesjonalnych graczy, którzy w kolejnych latach będą mogli pójść w ślady czołowych polskich drużyn jak chociażby VirtusPro.

Wiele osób niezwiązaną z branżą turniejów gier elektronicznych byłoby zdziwionych, jednak e-sport jest zajęciem bardzo dochodowym. Najlepsi z najlpeszych poprzez uczestnictwo, zwycięztwa oraz publikacje swoich potyczek w serwisie YouTube, zarabiają sumy niejednokrotnie przekraczające średnią krajową.

Media zajrzały do klasy z Kędzierzyna Koźla po pół roku od rozpoczęcia nowego profilu nauczania. Klasa poprzez realizacje pasji młodywch ludzi okazała się być jedną z najlepszych w szkole pod względem nauki jak również ocen z zachowania. Same zajęcia z umiejętności e-sportowych pokazały efektu już po pierwszym półroczu. Pomimo tak krótkiego okresu, klasowe drużyny bez problemów zaczęły kwalifikować się do otwartych turniejów (VexTeriam Cup 2016 w Nowym Targu).

W ślad za klasą e-sportową z Kędzierzyna idą kolejne placówki z całej Polski! Nauczyciele i trenerzy wspierający pierwszą klasę o tak nietypowym profilu, pomagają w koordynacji i otwieraniu kolejnych w różnych regionach kraju!

Inne wpisy:

klasy-szkolne-o-profilu-e-sportowym

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Opis (Recenzja) gry Oceania

    Opis (Recenzja) gry Oceania

    Opis (Recenzja) gry Oceania: Gra na nk Oceania jest przeglądarkową grą casualową, która przeniesie nas w świat praktycznie taki sam jaki znamy z opowieści o Robinsonie Cruzoe. Wcielamy się w rozbitka, który musi na początku wykonać kilka zadań, aby móc osiedlić się na większej wyspie. Oceania jest to gra farmerska, będziemy zmuszeni uprzątnąć część wyspy,

  • Opis (Recenzja) gry OGame

    Opis (Recenzja) gry OGame

    Opis (Recenzja) gry OGame : OGame gra przeglądarkowa – to kosmiczna przygoda dla ciebie i twoich znajomych. Ty i inni zbierają się by grać przeciw sobie lub ze sobą. Kosmos a w nim galaktyki, które kryją nieograniczone możliwości rozwoju. Niebezpieczeństwo czyha na ciebie więc musisz się kontrolować i uważać w tym co robisz. Masz możliwość