|  | 

Turnieje w cs go

Muzyka bez ZAiKS

muzyka-bez-zaiks-8Muzyka towarzyszy nam w niemal każdym momencie. Słuchamy jej w trakcie nauki, pracy, będąc w podróży, przygotowując obiad czy relaksując się na kanapie. Chcielibyśmy jej słuchać także w restauracjach, u fryzjera czy na siłowni. Jednak nie zawsze jest to możliwe, gdyż uzyskanie licencji ZAiKS na odtwarzanie muzyki, w takich miejscach, jest dla przedsiębiorców bardzo kosztowne.

Co kryje się pod skrótem ZAiKS?

ZAiKS (skrót od Związek Autorów i Kompozytorów Scenicznych) jest to organizacja, która zajmuje się ochroną i zarządzaniem prawami autorskimi twórców. To właśnie do nich zwracamy się z wnioskiem o licencję, gdy chcemy, by w naszym lokalu, klienci mogli słuchać wielkich przebojów znanych gwiazd. Jednak jest to dość spory wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Muzyka bez ZAiKS? Czy to w ogóle możliwe?

Gdy w kosztorysie nie znajdziemy odpowiedniej sumy pieniędzy, nie musimy skazywać klientów na grobową ciszę. Z pomocą przychodzą tutaj artyści, którzy udostępniają swoją twórczość na mocy licencji Creative Commons.

Inne wpisy:

muzyka-bez-zaiks

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Opis (Recenzja) gry Pionierzy

    Opis (Recenzja) gry Pionierzy

    Opis (Recenzja) gry Pionierzy: Gra przeglądarkowa Pionierzy jest najnowszą propozycją od portalu społecznościowego Nasza Klasa. Wcielimy się tutaj w rolę początkującego farmera, który nie musi jedynie dbać o swoje gospodarstwo, ale również o wyżywanie i życie swoich domowników. W grze Pionierzy zadbamy o nasze działki pełne roślin, a także o liczne zwierzęta jak kury, kaczki

  • Opis (Recenzja) gry Pirates Saga

    Opis (Recenzja) gry Pirates Saga

    Opis (Recenzja) gry Pirates Saga: Gra przeglądarkowa Pirates Saga gdzie możesz przeistoczyć się w pirata i zdobywać cenne surowce. Przed tobą wiele przygód i inspirujących podbojów. Zbieraj surowce dzięki nim kupisz nowe przedmioty. Jeśli pokonasz przeciwnika zyskujesz nagrody i tym samym doświadczenie, które ci się bardzo przyda jako piratowi. Łap egzotycznie zwierzęta i przewóz je