|  | 

Informatyka

Optymalizacja Mozilli Firefox – Cz. 4 (dopalacze)

Optymalizacja Mozilli Firefox – Cz. 4 (dopalacze)

Optymalizacja Mozilli Firefox Cz. 4 (dopalacze)Ostatnia już część poradnika z serii przyspieszania przeglądarki Firefox. Na koniec postanowiłem zebrać kilka różnego rodzaju dopalacze. Mam na myśli zarówno programy, jak i pluginy, które wpływają na redukcję pożerania pamięci i nie tylko. Na pewno o nich słyszeliście, a jak nie, to tym bardziej powinniście je poznać.

Na pierwszy ogień pójdą zewnętrzne programy.

Zaczniemy od samego początku, czyli od startu Firefoxa. Do tego służy program o nazwie Firefox Preloader. Po zainstalowaniu pojawi nam się ikonka na pasku po prawej stronie informująca o działaniu programu. Co on takiego robi? Po prostu ładuje do pamięci operacyjnej komponenty, przez co przeglądarka startuje szybciej. Polecam zostawić go, aby uruchamiał się wraz z systemem. Nie jest duży ani wymagający.

Firefox Preloader

[860KB EN]

Drugą propozycją jest Firefox Optimizer, który a zawiera dwie aplikację. Firetune, czyli dostosowywanie Mozilli w zależności od szybkości połączenia i szacowanej mocy komputera za pomocą dwóch-trzech kliknięć. Wszystko można oczywiście zrobić bez instalacji programu i opisałem ten sposób tutaj.

Jest jeszcze Firefox Ultimate Optimizer. Szczególnie polecam tą aplikację i proponuję zostawić ją w autostarcie, bo jest naprawdę super. W drastyczny sposób redukuje ilość pobieranej pamięci RAM przez przeglądarkę. Teraz Mozilla zadowoli się ilością kilkuset kilobajtów bądź niewiele więcej. Naprawdę przydatne narzędzie, które nie powoduje destabilizacji przeglądarki, a na słabszych komputerach znacznie przyspieszy pracę. O tym również była wcześniejsza część poradnika.

Firefox Optimizer – 2 in 1

[1MB EN]

Myślę, że nie potrzebujemy już więcej programów. Oczywiście, wybór należy do Was.

Teraz zajmę się wtyczkami.

Pierwsza z nich to FasterFox. W opcjach wybieramy spośród czterech profili konfiguracji przeglądarki. Delikatny, optymalny, turbo i zaawansowany. Każdy z nich różni się stopniem modyfikacji i przyspieszenia. Warto sprawdzić poszczególne profile aby wybrać dla nas najlepszy.

FasterFox 3.8.2 Lite

Szybsze surfowanie po internecie – do tego dążyć będzie druga wtyczka. Po instalacji, możemy wybrać w sumie tylko dwa profile przyspieszenia. Domyślny i “Power”. Jednak to nas nie ogranicza, bowiem sami możemy zmieniać wartości w danej funkcji. Ogólne przyspieszanie możemy również przeprowadzić w słynnym about:config, a opis jak to zrobić, znajdziecie tutaj oraz tu.

Tweak Network 1.5

Jest jeszcze taka wtyczka jak CheckPlaces, która “panuje” nad naszymi zakładkami. Sprawdza, czy nie posiadamy zdublowanych zakładek oraz działanie stron. To tak w skrócie. Sami możemy oczywiście zmieniać zakres sprawdzania, zresztą sprawdźcie sami.

CheckPlaces 2.2.1

Uważam, że to powinno wystarczyć. Szybciej i wydajniej się chyba nie da.

Inne wpisy:

optymalizacja-mozilli-firefox-cz-4-dopalacze

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie