|  | 

Informatyka

Optymalizacja pamięci RAM.

Optymalizacja pamięci RAM.

Optymalizacja pamieci RAM Optymalizacja pamięci RAM.Ten wpis powinien zainteresować wszystkich, a w szczególności użytkowników słabszych komputerów. Przedstawię w sumie pierwszy tutaj, program do optymalizacji pamięci RAM. Jest ich co prawda wiele, ale ten działa w trochę inny sposób. Rizone Memory Booster, co kilkanaście sekund, łączy się z Windows-API, informując aby system wykonał operację czyszczenia obszaru roboczego otwartych procesów uwalniając jednocześnie tylko te części pamięci, których w danej chwili uruchomione procesy do prawidłowego funkcjonowania nie potrzebują.

Może zainteresuje Was, w jaki sposób działa reszta programów? Otóż większość tego typu oprogramowania wymusza na aplikacjach, jak i całym systemie, jak największe zwolnienie pamięci. W niektórych przypadkach może to doprowadzić to odwrotnego efektu. Możliwe, że dane procesy wraz systemem będą działały wolniej, a może to nawet doprowadzić do zawieszenia.

Program działa tak, że im więcej w danej chwili pamięci RAM jest w użyciu – tym częściej program będzie informował system o oczyszczaniu i uwalnianiu pamięci.

Taki działanie poprawia stabilność, prędkość i wydajność systemu, a obsługa programu jest na tyle prosta, że nie muszę jej nawet omawiać.

Czy ten program działa? Prawda jest taka, że przy większej ilości pamięci RAM, nie odczujemy dużego (o ile w ogóle) wzrostu wydajności. Wspólną cechą takich programów jest to, iż nie zwalniają one ogromnej ilości zasobów. Musicie po prostu sprawdzić sami.

Jest to wersja nie wymagająca instalacji.

Inne wpisy:

optymalizacja-pamieci-ram

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie