|  | 

Informatyka

Pasek zadań XP taki jak w Windows 7.

Pasek zadań XP taki jak w Windows 7.

win7 xp 150×150 Pasek zadań XP taki jak w Windows 7.Wiele osób próbuje upodobnić Windows XP do nowszej Visty lub tym bardziej, 7. Postanowiłem opisać tutaj sztuczkę, z której sam korzystam i która pozwoli wprowadzić pewną innowację, znaną z Windows 7 bez instalowania dodatkowych programów. Mianowicie, chodzi o brak napisów na pasku zadań, a wyświetlanie jedynie ikonek programów, które są uruchomione.

Standardowy pasek zadań w Windows XP posiada ikony, tekst, grupuje podobne obiekty tylko przy ich większej ilości i wygląda tak:

Zwykly pasek zadan w XP Pasek zadań XP taki jak w Windows 7.

Nowy pasek usuwa napisy pozostawiając same ikonki, grupuje podobne okna od razu, pozwala zamknąć całą grupę okien bądź wybrane i wygląda tak:

Nowy pasek zadan XP taki jak w Windows 7 Pasek zadań XP taki jak w Windows 7.

Po kliknięciu na pogrupowane okna, rozwinie się lista okien i możemy wybrać, do któego chcemy przejść. Jest to to samo, co podgląd z okien z Windows 7, jednak tutaj jest w dosyć surowej formie, bez grafiki. Moim zdaniem lepszej, bo po co komu wielkie okna podglądu. Kolor paska zależy oczywiście od kompozycji.

Instalacja odbywa się w bardzo prosty sposób. Otwieramy edytor rejestru i udajemy się do gałęzi [HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\ Desktop\WindowMetrics]. W prawej kolumnie tworzymy nowy klucz, czyli klikamy PPM -> Nowy -> Wartość ciągu i nazywamy go „MinWidth” . Otwieramy podwójnym kliknięciem i standardową wartość zmieniamy na „-255” i zapisujemy. Zamykamy edytor, po czym uruchamiamy komputer ponownie.

Aby odinstalować zmiany i przywrócić standardowy wygląd paska, usuwamy klucz, który utworzyliśmy.

Inne wpisy:

pasek-zadan-xp-taki-jak-w-windows-7

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie