|  | 

Informatyka

Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne sposoby konfigurować i dostosować do własnych potrzeb. W szczególności 7. Pokażę Wam dziś program, który otwiera przed nami nieskończone możliwości konfiguracji w systemach zarówno 32, jak i 64-bitowych. Oczywiście bez łażenia po rejestrach, zaawansowanych opcjach i innych zakątkach systemu.

Dla Windowsa 7 przeznaczony program nazywa się Sunrise Seven. Zapewne słyszeliście. Aplikacja jest całkowicie darmowa i w dalszym ciągu rozwijana. Program jest oczywiście w polskiej wersji językowej.

Wymienię teraz kilka najważniejszych funkcji:

włączenie obsługi pamięci 4GB RAM w systemach 32-bitowcych,
wyłączenie usługi Windows Defender,
wyłączenie usługi Bufor Wydruku,
wyłączenie raportowania błędów,
wyłączenie podglądu miniaturek,
wyłączenie funkcji AutoPlay (autoodtwarzanie),
konfiguracja opcji zabezpieczeń,
możliwość zablokowania dostępu do rejestru,
zablokowanie Windows Update
wyłączenie usługi Windows Update
wyłączenie powiadomień o małej ilości miejsca na dysku

Sunrise Seven
Sunrise_Seven_1.2.build.61.signed.exe
Wersja: 1.2.61

2.6 MiB
154 Pobrań
Szczegóły

Przed Windows 7, była oczywiście Vista. Dla tego systemu, autor Sunrise Seven, również przewidział wsparcie. Program nazywa się Sunrise Vista Konfigurator. Działa na takiej samej zasadzie co odpowiednik dla systemu Windows 7. Aplikacja nie jest już niestety udoskonalana. Ostatnia publikacja programu miała miejsce 11 stycznia 2009 roku. Nie ma co rozpisywać się na temat funkcji, na pewno się przydadzą i nie będą wcale gorsze.

Inne wpisy:

programy-do-konfiguracji-i-optymalizacji-windows-7-oraz-vista

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie

  • Optymalizacja Mozilli Firefox – Cz. 2

    Optymalizacja Mozilli Firefox – Cz. 2

    Optymalizacja Mozilli Firefox – Cz. 2 wp Blue Mozilla Firefox 1600×1200 150×150 Optymalizacja Mozilli Firefox Cz. 2Tak jak obiecałem, dziś przedstawiam kolejną część poradnika dotyczącą optymalizacji przeglądarki Mozilla Firefox. W pierwszej części napisałem jak można zmniejszyć zapotrzebowanie Mozilli na pamięć RAM. W drugiej części zajmę się przyspieszeniem surfowania po internecie, czyli różnymi konfiguracjami ustawień w