|  | 

Informatyka

Przywracanie systemu z ukrytej partycji w laptopie.

Przywracanie systemu z ukrytej partycji w laptopie.

Przywracanie systemu z ukrytej partycji w laptopie.2 Przywracanie systemu z ukrytej partycji w laptopie.Każdy z nas co jakiś czas ma problemy ze swoim systemem w notebooku, jednak nie zawsze producent dołącza do niego płytek z sterownikami czy Windowsem. W razie awarii systemu Windows większość producentów wyposaża swoje laptopy w ukrytą partycje, zawierającą kopie systemu w stanie fabrycznym. Opiszę w jaki sposób włączyć opcję przywracania na różnych notebookach.

W znacznej większości nowych notebooków znajduje się ukryta partycja utworzona przez producenta w celu naprawienia swojego systemu, gdy ten ulegnie awarii. Wyposażony jest on w sterowniki do danego modelu laptopa, oraz dodatkowe programy producenta.

Przywracanie systemu z ukrytej partycji usunie wszystkie pliki z dysku /C:, przed wykonaniem tej czynności upewnij się, że ważne pliki zostały przegrane z tego dysku na inny komputer bądź dysk.

By przywrócić system do pierwotnej postaci posługujemy się specialnym menu przygotowanym przez producenta, które włączamy podczas startu komputera.

Po uruchomieniu komputera, w czasie gdy wyświetla nam się komunikat wydany przez BIOS, w zależności od typu laptopa, w tym czasie wciśnij klawisz:
[F11] – notebook HP,
[Alt] + [F10] – notebook Acer,
[F8] – notebook Toshiba,
[F9] – notebook Asus.

Pojawi się menu przywracania systemu z ukrytej partycji, w zależności od modelu laptopa wybierz jedną z opcji:

Press R for standard System Recovery options.
Press ‘F’ to format the hard drive and reinstall the original factory settings. All data will be lost!

Opcja pierwsza przywróci oryginalny stan partycji systemowej. Druga opcja sformatuje twój komputer, usunie wszystkie pliki z dysku twardego, a system Windows zostanie wgrany na nowo.
Przywracanie systemu z ukrytej partycji w laptopie.

Inne wpisy:

przywracanie-systemu-z-ukrytej-partycji-w-laptopie

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie