|  | 

Informatyka

Uruchamianie dowolnej aplikacji z menu kontekstowego.

Uruchamianie dowolnej aplikacji z menu kontekstowego.

Uruchamianie dowolnej aplikacji z menu kontekstowego. 150×150 Uruchamianie dowolnej aplikacji z menu kontekstowego.Powstało już tak wiele narzędzi ułatwiających dostęp do ulubionych programów, że aż nie wiemy z których korzystać. Jest jednak wiele sposobów, które w znaczny sposób mogą nam ułatwić i usprawnić pracę na komputerze podczas korzystania z wielu programów. Jednym z nich jest możliwość uruchamiania programów z menu kontekstowego (tego pod PPM) na pulpicie, co bardzo się przydaje. Nie musimy do tego instalować żadnych programów, wszystko zrobimy sami.

Omówiony sposób umożliwia w systemach Windows 7 i Vista, dodanie skrótu do każdej aplikacji w komputerze. Możemy zatem do menu dodać grę, program lub cokolwiek innego z rozszerzeniem .exe.

Wchodzimy więc do menu START, wyszukujemy “regedit” i otwieramy. Przechodzimy do gałęzi [HKEY_CLASSES_ROOT\ Directory\ Background\ shell] i tworzymy tam nowy klucz (folder). Klikamy w prawej kolumnie PPM -> Nowy -> Klucz i nazywamy go tak jak chcemy, aby był wyświetlany w menu kontekstowym. Do utworzonego klucza, dodajemy w taki sam sposób kolejny klucz, który nazywamy “command” (tak jak na poniższym screenie).

W każdym z utworzonych katalogów istnieje już wpis o nazwie “domyślna“. W folderze “command” otwieramy go podwójnym kliknięciem i w okienku podajemy dokładną ścieżkę do aplikacji wraz z rozszerzeniem, którą chcemy uruchamiać bezpośrednio z menu kontekstowego.

Dodawanie skrotu aplikacji do menu kontekstowego 300×125 Uruchamianie dowolnej aplikacji z menu kontekstowego.

Możemy zamknąć edytor rejestru, gdyż zmiany powinny zostać wprowadzone od razu. Kliknijmy teraz PPM na pulpicie i sprawdźmy czy działa.

Inne wpisy:

uruchamianie-dowolnej-aplikacji-z-menu-kontekstowego

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie