|  | 

Informatyka

Uruchamianie kilku programów jednym kliknięciem.

Uruchamianie kilku programów jednym kliknięciem.

computer mouse 150×150 Uruchamianie kilku programów jednym kliknięciem.Wielu osobom, prawdopodobnie ułatwi to życie. Każdy z nas uruchamia rutynowo grupę programów, z których korzysta lub działają gdzieś tam w tle. Jest sposób, aby zgrupować niektóre programy i odpalić je za pomocą jednego skrótu. Możemy oczywiście ustawić je w auto starcie, ale to niepotrzebnie wydłuży tylko start systemu. To rozwiązanie jest o wiele łatwiejsze i bardziej przydatne.

Skorzystać możemy jeszcze z opóźnionego uruchamiania aplikacji. Kilka chwil po załadowaniu w pełni systemu. Posłużyć nam do tego może ta aplikacja.

Wracając jednak, aby utworzyć grupy programów, które chcemy uruchomić za jednym zamachem, otwieramy notatnik bądź inny edytor tekstowy.

Wpisujemy dokładnie:

@echo off
start „” „Ścieżka do programu„
exit

W miejscu, w którym wpisałem „ścieżka do programu”, wklejamy dokładnie lokalizację programu, np. „E:\Program Files\AIMP2\AIMP2.exe„.

Aby dodać więcej aplikacji, dodajemy odpowiednią ilość linijek zaczynając od start „”.

Przykład:

@echo off
start „” „E:\Program Files\AIMP2\AIMP2.exe„
start „” „E:\Program Files\CCleaner\CCleaner.exe„
exit

To co wpisaliśmy, zapisujemy jako „ „nasza_nazwa.bat” „. Nazwę pliku wybieramy własną, pamiętajmy jednak, aby plik był z rozszerzeniem .bat oraz przed nazwą i po rozszerzeniu miał dopisane „.
Dwukrotne kliknięcie uruchomi wskazane przez nas programy.

Nie kopiujcie wskazanego przeze mnie tekstu, ponieważ edytor tekstowy zamienia standardowy cudzysłów na jakiś dziwny ukośny, przez który podana funkcja nie działa. Wpiszmy więc własne ” „.

Inne wpisy:

uruchamianie-kilku-programow-jednym-kliknieciem

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpsiy:

  • Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.

    Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista. Programy do konfiguracji i optymalizacji Windows 7 oraz Vista.Jak wiemy, każdy nowy system operacyjny Windows, wymaga coraz więcej miejsca i silniejszego komputera. Nie każdy może pozwolić sobie na płynną i bezproblemową pracę z Windows 7, a tym bardziej z Windows Vista. Jednak można je na różne

  • Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.

    Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9. Tworzenie kopii zapasowej Internet Explorer 9. Pełna kopia zapasowa Internet Explorer 9.Kopia zapasowa przeglądarki jest dla wielu osób ważnym elementem. Ponowna instalacja systemu usuwa wszystkie nasze dane przeglądarki, czyli historię, zapisane hasła i inne ustawienia, których raczej nie chcieliby?my się pozbywać. Dziś? przedstawię wam aplikację, dzięki której stworzymy kopie